K incidentu došlo v nedeľu večer na severnom predmestí Paríža Aubervilliers okolo 20:30 hodín. Na mieste bolo ľahko zranených 6 policajtov v reakcii na incident, ktorý bol podľa novinára Clementa LANOTTE spojený s lúpežou. Informuje DAILY MAIL.

Polícia však zatiaľ žiadny konkrétny motív činu neuviedla.

K útoku došlo v deň prvého kola francúzskych parlamentných volieb, v ktorých zaznamenala podľa prvých výsledkov s 24% hlasov veľké víťazstvo centristická strana La République En Marche súčasného prezidenta Emmanuela Macrona.

Na miesto bolo po vypuknutí silného požiaru privolaných päťdesiat hasičov s pätnástimi hasičskými vozidlami.

„Reštaurácia je súčasťou päťpodlažnej budovy,“ uviedol zdroj zo záchranných služieb.

Cieľom je zabrániť ďalšiemu požiaru a nájsť ďalšie možné obete,“ dodal zdroj krátko po incidente, ktorý podľa všetkého priestory reštaurácie nenávratne zničil.

Tento rok už v Paríži došlo k dvom útokom, ktoré vyšetrovatelia označili za teroristické činy prívržencov Islamského štátu. 3. februára zaútočil muž ozbrojený mačetou za pokriku „Alláhu akbar“ na skupinku vojakov strážiacich parížsku galériu Louvre. O dva mesiace neskôr 20. apríla bol na Champs Elysees zastrelený policajt. Strelcom bol 39ročný Karim Cheurfiem, ISIS sa následne k tomuto útoku prihlásilo.