Vyberte položku Stránka

V rokoch, ktoré naši „demokrati“ opisujú ako roky slobody v Rusku, krajina upadla do…

V rokoch, ktoré naši „demokrati“ opisujú ako roky slobody v Rusku, krajina upadla do chaosu. Oligarchovia ju rozkrádali, západní politici už porcovali ruského medveďa, mafiáni si otvorene vybavovali účty na uliciach a islamistov masívne podporovali šejkovia zo Zálivu. V oveľa miernejšej forme je Ukrajina kópiou Ruska z tej doby.

Nástup vlády práva bol pre všetkých šokom. Oligarchovia buď ušli, sklopili uši, alebo skončili vo väzení. Západní politici rátali straty z neúspešných plánov, mafiáni sa stiahli do podzemia. Kto však naopak vyšiel na svetlo, boli to islamskí radikáli. Mali saudský výcvik, ideológiu, zbrane aj peniaze.

Bolo to hrozné obdobie. Od roku 1994 do roku 2004 bolo v Rusku zabitých pri teroristických činoch 2111 ľudí. Iba v Amerike ich bolo viac, aj to len kvôli útoku na dvojičky. Ľudia končili roztrhaní na kusy, zastrelení, či podrezaní.

Rusi zareagovali pritvrdením výcviku špeciálnych síl, určených pre boj s touto zvrátenou hrozbou a samotným pritvrdením akcií proti teroristom. Špeciáli zajatcov príliš neberú. Po ich akciách niet koho zatknúť.

Výcvik, ktorý jemnocitným Európanom musí pripadať ako z inej planéty, má jeden cieľ. Čo najviac priblížiť tréning skutočnému boju, čo najlepšie pripraviť ochrancov zákona.

Vo videu sa nepoužívajú slepé náboje. Všetka munícia je ostrá. Šialené? Možno. Pre teroristov však tieto komandá znamenajú konečnú. A o to ide. Ochrániť krajinu pred hrozbou fanatikov, občas financovaných a cvičených aj so západným prispením.

O autorovi

Príspevky za Marec

Pin It on Pinterest

Share This