Izrael pokračuje v kampani na oslabenie obranyschopnosti Sýrie, ktorú začali Spojené štáty a Veľká Británia v sobotu. Zaútočil na letiská Shayrat, T4 a Dumayr, kde sa má údajne nachádzať ruská jednotka.

EDIT: správu o útoku neskôr médiá dementovali. Išlo o aktiváciu obrany na základe falošného poplachu

Portál Al-Masdar News priniesol informáciu o nálete izraelského letectva. Cieľom minimálne deviatich rakiet boli podľa sýrska agentúry SANA ciele na východe regiónu Homs. Agentúra tvrdí, že rakety boli zostrelené

Podľa SANA izraelské rakety cielili na objekty sýrskej armády na leteckej základni Shay’rat , ktorá bola minulý rok terčom amerického útoku.

Avšak zdroj zo sýrskej armády pre Al-Masdar News uviedol, že pravdepodobným cieľom bolo v skutočnosti vojenské letisko T-4, pretože v tejto oblasti bolo počuť niekoľko výbuchov.

Nebezpečnou a výbušnou informáciou je však ďalšia správa. Podľa Al Masdar News došlo k útoku aj na základňu Dumayr, kde sú vraj dislokované jednotky ruskej armády!

Ak by sa správa potvrdila, znamenalo by to, že Izrael sa rozhodol odhodiť servítky a bude útočiť aj na Rusov.

Dôsledky takejto činnosti budú ďalekosiahle a hlavne nepredvídateľné.

Izrael podporuje teroristov

V oblasti Harasta bol objavený veľký sklad zbraní, ktoré kedysi patril militantom Harakat Ahrar Al-Sham. V skalde sa nachádzali míny izraelskej výroby

Medzitým sa objavujú stále nové informácie o tom, čo teroristi boli schopní pripraviť.

Kultúrne a spoločenské centrum v Doume teroristi Jaysh al-Islam upravili na najväčšiu výrobňu mín, granátov a streliva. Podzemné priestory, nachádzajúce sa až 10 metrov pod úrovňou terénu obsahovali moderné a sofistikované zariadenia.

V priestoroch si teroristi pripravili aj sklady pre zbrane a strelivo.

Pomocou tunelov bolo prepojené Kultúrne centrum, radnica Doumy a pošta. Korešpondent SANA uviedol, že teroristi vykopali dlhý výkop na štadión v Doume, ktorý môže byť použitý na pohyb tankov a ťažkých strojov.

Video z továrne na výrobu zbraní a streliva

sa