Vyberte položku Stránka

Ukrajina – poslušný nástroj Demokratov v USA

Ukrajina – poslušný nástroj Demokratov v USA

Výkonný riaditeľ Naftogazu Andrej Kobolev bude vypovedať v USA vo veci federálneho vyšetrovania voči Lev Parnasovi a Igorovi Frumanovi. Prvý výsluch v tejto veci absolvoval minulý týždeň.

Obaja biznismeni su obchodní partneri advokáta prezidenta Trumpa Rudi Giulianiho. Ich zatknutie a vyšetrovanie sa týka financovania kampane Republikánskej strany a Kobolev má vraj informácie o pokuse oboch obchodníkov pretlačiť do vedenia Naftogazu svojich ľudí, pričom sa odvolávali na kontakty s administratívou amerického prezidenta. To by im umožnilo ťažiť z plynového biznisu na Ukrajine pomocou dovozu skvapalneného amerického plynu.

Giuliani v tejto súvislosti nebol obvinený. Avšak podľa verzie Time, Parnas aj Fruman pomáhali Giulianimu vyvíjať tlak na ukrajinskú vládu vo veci otvorenia prípadu Joe Bidena, jeho syna Huntera vo veci korupcie a sprenevery prostriedkov. A to je zo strany Demokratov považované za neprípustné ovplyvňovanie volebnej kampane ľuďmi z okolia prezidenta Trumpa. https://time.com/5737518/ukraine-naftogaz-ceo-preparing-giuliani-probe-testimony/

KOMENTÁR:

Problém uvedenej kauzy vo vztahu k Ukrajine, je očividná účelovosť. Vôbec nejde o nejaké previnenie, ale o vytvorenie linky na Trumpa, aby bolo možné poškodiť ho. V skutočnosti je totiž verejným tajomstvom, že ukrajinská elita úzko spolupracuje s Demokratmi. Prezident Trump dokonca odmietal prijať bývalého prezidenta Porošenka, keďže vyšlo najavo zasahovanie Ukrajiny do volebnej kampane v neprospech Trumpa v roku 2016.

Čo sa týka plynu a obvinenia, že je „kriminálny čin nútiť Ukrajinu do nákupu drahého amerického plynu“, stačí len jedna správa z minulého týždňa. V poľskom termináli Świnoujście na príjem skvapalneného zemného plynu pristál tanker s nákladom pre Ukrajinu – https://www.unian.info/economics/10762568-ship-with-u-s-lng-for-ukraine-arrives-in-polish-port.html

Celý príbeh sa nedá nazvať inak ako fraška. Čiže Kobolev vypovedá proti americkým obchodníkom, že chceli pretlačiť dodávky LNG z USA, čo je vraj kriminálny čin. A medzitým spoločnosť, ktorej šéfuje, tento „kriminálny“ plyn z USA nakupuje.

Evidentne nie je jedno, s kým sa kšefty robia. Sú dobrí biznismeni, ktorí si svoj zisk zaslúžia a škaredí obchodníci, pri ktorych je aj dolár zisku veľa. Jedni sú naši, demokratickí a progresívni, druhí sú fašisti a nacionalisti – ruky preč od nich. Jednoducho sa blížia US voľby a treba pritlačiť na Trumpa. Na vieryhodnosti nezáleží, každá zámienka je dobrá. A Ukrajina vie, kde je jej miesto.

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This