Vyberte položku Stránka

Turecko skúma možnosť získania SU-57 Len nedávno sme informovali, že medzi náhradu za zrušený…

Turecko skúma možnosť získania SU-57

Len nedávno sme informovali, že medzi náhradu za zrušený americko-turecký kontrakt F-35, by bolo dobré zaradiť aj najmodernejšie ruské stíhačky SU-57. Dnes sa táto úvaha potvrdila.

Na ruskej výstave MAKS 2019 Turecko prejavilo veľký záujem o SU-57. Podľa ruských zdrojov záujem prerástol do konzultácií, ktoré by v pripade úspechu mohli viesť k začiatku oficiálneho rokovania. Tureckí špecialisti sa oboznamujú so šírkou a možnosťami ruskej strany a tieto informácie budú analyzovať. Ak usúdia, že lietadlá piatej generácie spolu s prenosom technológií Turecko potrebuje, podpíše sa dohoda.

V tejto fáze je predčasné čokoľvek predpovedať, aj tak s najväčšou pravdepodobnosťou k uzavretiu obchodu nedôjde. Turci majú záujem o vlastnú prdukciu a úprimne povedané, piata generácia lietadiel je nad ich sily.

Už samotné začatie serióznych konzultácií je však pre Rusov úspechom. Turecko je kľúčový člen NATO a informácie tečú oboma smermi. Pre Rusov to má veľký význam. Takisto sa nadštrbuje jednota paktu a spochybňuje vedúca úloha USA, ktoré kontakty s Ruskom zakazuje a trestá.

Výsledkom môže byť nakoniec ešte užšia spolupráca Turecka s Ruskom, čo Biely dom určite nepoteší.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/turecko-rusko-su-57-nakup-dodavka-su-35-s-400_1908281630_och

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This