Vyberte položku Stránka

Turecko a Rusko vraj podpísali tajnú dohodu Podľa zdrojov blízkych tureckej vláde, dohoda uvoľňuje…

Turecko a Rusko vraj podpísali tajnú dohodu Podľa zdrojov blízkych tureckej vláde, dohoda uvoľňuje…

Turecko a Rusko vraj podpísali tajnú dohodu

Podľa zdrojov blízkych tureckej vláde, dohoda uvoľňuje Turkom ruky na východe Sýrie, kde by mali začať postupný tlak na Kurdov, aby ich zbavili vplyvu okolo tureckých hraníc. Táto zóna by mohla byť využitá na násilnú repatriáciu sýrskych utečencov v Turecku.

Turecko na druhej strane prestane ochraňovať džihádistov v provincii Idlib a tým umožní Sýrii ich likvidáciu. Časť oddielov tejto „umiernenenej opozície“ chcú Turci použiť ako predvoj pri útoku na Kurdov (a tiež na vytlačenie Američanov)

Aj keď dohoda nie je primárne zameraná proti USA, otvorená podpora Ameriky pre Kurdov vytvára vážny problém. Možno preto Rusko zvýšilo úsilie o vytvorenie základní pri rieke Eufrat. Ruská prítomnosť by potom eliminovala snahu Ameriky pomáhať Kurdom – či už priamo, alebo nepriamo podporou rôznych teroristických skupín, útočiacich v centre Sýrie.

Tábor at-Tanf na juhu Sýrie, do ktorého okolia Americania nepúšťajú nikoho, sa stal bezpečným prístavom pre jednotky džihádistov, kde trénujú, zotavujuú sa, z ktorého plánujú a realizujú výpady do okolia. Ruské jednotky na prístupových osiach k táboru túto americkú taktiku znemožnia.

Uvidíme, nakoľko sa preukáže pravdivosť týchto informácií. Súčasné spustenie viacerých dlho plánovaných akcií v Sýrii zo strán Sýrie, Ruska, Turecka, Iránu, či Iraku však dáva tušiť, že ide o koordinované úsilie.

https://www.nordicmonitor.com/2019/08/turkey-russia-signed-a-secret-deal-on-idlib-military-offensive-against-kurds/

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This