Prezident Donald Trump pred niekoľkými dňami položil zaujímavú otázku na Twitteri – ktorú ale mainstreamové médiá ignorovali

Prečo Fake News nehovoria o Podestových väzbách na Rusko, o ktorých informoval FoxNews alebo o peniazoch z Ruska pre Clintonovú za predaj uránu?

Peter Schweizer – vedúci Inštitútu pre zodpovednosť vlády a autor publikácie Clinton Cash – sa úporne snaží zmeniť príbeh. Tento týždeň na Fox News vysvetlil, ako bola kampaň Clintonovej a Obamova administratíva napojená na Rusko, na čo by ani Donald Trump nepovedal: „Net!“

Po prvé, John Podesta – vedúci kampane Hillary Clintonovej – neoznámil vlastníctvo akcií v spoločnosti „financovanej Kremľom.“ Ide o porušenie federálneho zákona:

V roku 2011 sa John Podesta stal členom Správnej rady veľmi malej energetickej spoločnosti z Massachusetts s názvom „Joule Energy, povedal Schweizer. „Asi dva mesiace potom, čo sa stal členom Rady, ruský subjekt s názvom Rusnano vložil do spoločnosti Johna Podestu miliardu rubľov – čo bolo asi 35 miliónov dolárov. A teraz, čo je Rusnano? Rusnano nie je súkromná spoločnosť, Steve. Ide o fond financovaný priamo z Kremľa. V skutočnosti, ruský minister pre vedu nazval Rusnano Putinovým dieťaťom. Takže tu máte v roku 2011 investíciu ruskej vlády do niektorého z podnikov Johna Podesta, zatiaľ čo on je poradcom Hillary Clintonovej na ministerstve zahraničia.

Steve Doocy sa pýtal na vážnosť tohto pochybenia. „Dostal sa niekto v okruhu Trumpa na úroveň, kde je podobný druh peňazí zapojený?

Nikto s poradnou úlohu v Bielom dome nemal takýto prevod peňazí. A podľa toho čo vieme, určite peniaze neboli prevedené v čase, keď boli poradcami prezidenta,“ povedal a poukázal, že v čase, keď bol Podesta poradcom v Obamovom Bielom dome, vlastnil akcie „Putinovho dieťaťa“ a zlyhal pri ich zverejnení.

Takže v roku 2013 nastúpil do Bieleho domu, ako osobitný poradca Baracka Obamu a to, ako viete, vyžaduje, že musíte podať každý rok zverejnenie financií,“ vysvetlil. „V jeho materiáloch o financiách z roku 2013 nielenže nepriznal to, že vlastní 75.000 akcií v Joule Energy, ktorý je čiastočne financovaný ruskou vládou. On tiež nepriznal, že je v jednej z troch správnych rád, ktoré tento subjekt má. Spoločnosť má veľmi zložitú vlastnícku štruktúru. Podesta uvádza, že je v spoločnosti v Massachusetts, ktorá je v predstavenstve spoločnosti v Holandsku, ale neuvádza, že je tiež vo výkonnej rade holdingu. To je jasné porušenie pravidiel zverejňovania, čo si myslím, že stojí za podrobnejšie skúmanie.“

Ale čo to všetko znamená? Prečo je to veľký problém, že títo ľudia mali kontakty na Rusko? Je to len fantázia, ktorú niekto popustí z uzdy po tom, čo sledoval príliš veľa epizód seriálu „The Americans“? Nie tak celkom.

Čo robí tento prípad Podesta jasným, je to, že došlo k prevodu peňazí a bol to prevod veľkých peňazí, ktorý sa uskutočnil, aby sa veľa peňazí dostalo k Johnovi Podestovi. Je to ojedinelé a je to veľmi znepokojujúce, pretože v dobe, keď sa prevod konal, radil Hillary Clintonovej na ministerstve zahraničia. Z uniknutých e-mailov Podestu vieme, že jej pomáhal robiť personálne rozhodnutia, rozhodnutia o prejavoch, politické rozhodnutia. Stretával sa s ňou každý mesiac. Je to prevod peňazí od zahraničnej vlády, v čase, keď radil šéfke americkej diplomacie Hillary Clintonovej.

Autor: MJ Randolph

Zdroj: Truth Revolt