Vyberte položku Stránka

Trumpov poradca McMaster: Vojna so Severnou Kóreou sa blíži každým dňom

Trumpov poradca McMaster: Vojna so Severnou Kóreou sa blíži každým dňom

Herbert Raymond McMaster, poradca pre národnú bezpečnosť prezidenta Trumpa, povedal v sobotu pre TV Fox News, že možnosť vojny so Severnou Kóreou narastá každým dňom, keď sa problém jadrového programu v KĽDR nevyrieši.

„Myslím, že nebezpečenstvo konfliktu každým dňom vzrastá,“ povedal McMaster Bret Baier z Fox News na fóre Reagan National Security Forum v Kalifornii. „To znamená, že  závodíme. Musíme závodiť, aby sme mohli tento problém vyriešiť.“

„Existujú spôsoby, ako tento problém vyriešiť bez ozbrojeného konfliktu, ale sú to preteky a pretože sa blíži cieľ, tak nezostáva veľa času,“ povedal v rozhovore Herbert Raymond McMaster.

Minulý týždeň vypustila Severná Kórea svoju najnovšiu medzikontinentálnu balistickú raketu, ktorá letela o 1000 kilometrov vyššie než raketa počas prvého štartu v júli.

McMaster povedal Baier, že jadrové ambície diktátora Severnej Kórey Kim Čong- Una sú najvážnejšou hrozbou národnej bezpečnosti, ktoré Amerika čelí.

„Najväčšia bezprostredná hrozba pre Spojené štáty a pre svet, ktorú predstavuje režim v Severnej Kórei a jeho pokračujúce snaha v rozvoji jadrových rakiet na dlhú vzdialenosť,“ uviedol McMaster.

McMaster dodal: „Je teda nesmierne dôležité spolupracovať so všetkými našimi spojencami, partnermi a všetkými medzinárodnými organizáciami, aby sme presvedčili Kim Čong-Una, že pokračovanie v týchto pokusoch je pre neho a jeho režim nebezpečné.“

Aj keď posledný štart severokórejskej balistickej rakety nebol dokonalý, tak McMaster upozornil, že Severná Kórea sa zakaždým zlepšuje, ak vykonáva test, a to aj v prípade, že sa nepodarí.

„Je jasné, že zakaždým – kedykoľvek – vykoná štart ďalšie rakety alebo jadrovú skúšku, tak sa zlepšuje,“ povedal McMaster. „A to, či je to úspech alebo neúspech, nie je tak dôležité ako pochopenie, že sa v priebehu rokov poučili z neúspechov, zlepšujú sa, a tým zvýšili hrozbu pre nás všetkých.“

O autorovi

Michal Sumichrast

Zameranie na Umenie a Kultúru / Editor Slobodného Výberu

1 Komentár

  1. Medvedzig

    Najvacsou nebezbecnostou a hrozbou pre svet je vojnova politika USA a jeho priveskov. SK je pre nich uzavreta, a nie ona permanetne vykonava cvicenia vojnoveho lodstva simulujuceho utok pri brehoch USA ale naopak je to USA spolu so svojim priveskom JK kto to robi!

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This