Portál Yahoo prináša zaujímavú informáciu z Bieleho domu. Podľa správy Trumpova rodina a zvlášť jeho syn Barron sledujú futbal a Trump ocenil ruskú organizáciu majstrovstiev.

Ak by ste čakali, že prezident Donald Trump nebude prekypovať chválou pri hodnotení toho, ako sa Rusko zhostilo svojej úlohy usporiadať Majstrovstvá sveta vo futbale v roku 2018, budete veľmi zklamaní.

V tomto momente stále prebieha vyšetrovanie špeciálneho prokurátora ohľadom zasahovania Ruska do volieb v roku 2016. Napriek tomu sa rysuje možnosť stretnutia Trumpa s ruským prezidentom Vladimírom Putinom.

V tomto nastavení dostal Trump počas stretnutia v Bielom dome otázku, čo si doteraz myslí o World Cup 2018.

Je to vzrušujúce,“ povedal Trump. „Môj syn miluje futbal, miluje sledovanie majstrovstiev sveta a Rusi skutočne urobili fantastickú prácu. Je to vzrušujúce, aj keď nie ste futbalový fanúšik.

Spojené štátmi sa do súťaže World Cup nekvalifikovali, takže nevieme, komu 12-ročný Trumpov syn Barron na Majstrovstvách sveta 2018 fandí. V minulosti bol vyfotografovaný v drese anglického Arsenalu.

Samotný Trump nevyzerá príliš ako fanúšik futbalu a povedal, že nemá žiadny obľúbený tím.

Držím palce každému aby mu jeho konanie vyšlo,“ povedal. „Prostredie je fantastické.

Pripomenul, že sa osobne zasadil, aby Amerika získala právo usporiadať ďalšie majstrovstvá sveta

Veľmi som tvrdo som bojoval, aby sme to získali v USA, Mexiku a Kanade. Je pre nás veľkou cťou, že sme boli zvolení„.

Portál Yahoo poznamenáva, že posledná citácia obsahuje odkaz na Svetový pohár v roku 2026, ktorý bol v júni pridelený Severnej Amerike. Trump si zásluhu za ponuku privlastnil nielen v stredu, ale rovnako aj hneď po jej ohlásení.

Ako tvrdo bojoval o to, aby bola táto ponuka úspešná, je vraj na inú vážnu debatu.