Pripadá to len mne, že sme tu na Slovensku už načisto rozum potratili ?
Nemáme snáď iné problémy ako naháňať niekoho za číslo na charitatívnom šeku ?
Marian Kotleba je stíhaný za použitie čísla 1488 pri charitatívnom dare jednej slovenskej rodine, ktorú štát nechal ako sa hovorí „na holičkách“.

Problém čísla 1488 je podľa mimovládnych aktivistov a polície v tom, že ho tvorí 14 a 88.

Marián Kotleba

Marián Kotleba so šekom na sumu 1488 eur / Facebook

 

Číslo 14 používali stúpenci istého Davida Laneho, vychádzajúc z počtu slov anglického znenia z jeho vety „Musíme zaistiť existenciu nášho ľudu a budúcnosť pre biele detí“.

Číslo 88 sa údajne vzťahuje k pozdravu Heil Hitler. Ide o to, že počiatočnými písmenom tohto nacistického pozdravu je u oboch slov písmeno H, čo je 8 písmeno abecedy.

A tak sa nám vďaka číslam 14 a 88 stalo číslo 1488 číslom trestným, teda aspoň v tomto prípade.

Ale ak sú to veci pre spoločnosť až tak nebezpečné, prečo potom nie je v zákone presne povedané, ktoré číslo je trestné ? Občan nemusí vedieť, že existoval nejaký David Lane, nakoniec čo občana do viet nejakého „amíka“. Politicky nerozhľadený „neeurohodnotový“ občan dokonca ani nemusí vidieť nič zlé na starostlivosti o akékoľvek deti, aj deti biele.

Keď to bude v zákone, potom každý si dáme pozor aby sme ho nikdy a nikde nepoužili. Ak to nepôjde ináč, poradíme si takto: 1500 – (1489-1) = 12.

Vznikne tým napríklad potreba poprerábať rôzny software, ale na takéto priority naša spoločnosť iste zdroje nájde.

A samozrejme, číslo 1488 nie je jediné, ktoré by občanovi mohli privodiť trestné stíhanie. A v tom je to ohrozenie každého z nás, že pri súčasnom stave veci sa ani nenazdáme a sme pred vyšetrovateľom…