Portál Topky informoval o zadržaní mužov, ktorí sú podozriví z brutálneho zmlátenia čašníka v Prahe. Majú holandské pasy a boli zadržaní pri odlete.

Podľa portálu ide celkove o sedem mužov vo veku od 24 do 32 rokov. Polícia ich v pondelok zadržala na letisku Václava Havla z dôvodu podozrenia zo sobotňajšieho brutálneho napadnutia čašníka v reštaurácii v centre Prahy. Noc strávili cudzinci, ktorí sú občanmi Holandska, v policajnej hale. Na webe to dnes potvrdila pražská polícia. Dnes ich budú policajti vypočúvať za účasti prekladateľa do holandčiny a právnych zástupcov.

Muži kriminalistom predložili holandské doklady a počas dnešného dňa budú prebiehať ich výsluchy za prítomnosti prekladateľa do holandčiny a právnych zástupcov. Podľa výsledkov výsluchov bude zvolený ďalší postup pri vyšetrovaní. Na tieto úkony majú kriminalisti zo zákona 48 hodín od zadržania podozrivých,“ uviedol policajný hovorca Jan Daněk.

Muži sú podozriví zo spáchania trestného činu ťažkého ublíženia na zdraví a výtržníctva, za čo im hrozí až desať rokov väzenia.

Muži putovali na stanicu kriminalistov v Bartolomejskej ulici k ďalším úkonom. Podľa oznámenia kriminalistov boli pri zadržaní prekvapení, údajne netušili, že po nich polícia pátra a včera večer chceli z krajiny vycestovať. Kriminalisti teraz pracujú na tom, aby mohli štátneho zástupcu požiadať o návrh na vzatie cudzincov do väzby.

Všetci podozriví aktívne športujú, venujú sa boxu a posilňovaniu. Všetci sú podľa kriminalistov vo výbornej fyzickej kondícii. Do Prahy prichádzali opakovane, tentoraz tu boli od piatku do pondelka, teda počas štyroch dní. Informoval tydenikpolicie.cz.

Podľa Polície Českej republiky sa vyšetruje aj podozrenie z ďalšieho trestného činu napadnutia osoby, ktorého sa mala skupina dopustiť v piatok večer v centre Prahy

Podľa českej televízie Prima mali útočníci konflikt už aj o deň skôr v bare neďaleko Staromestského námestia. Najprv obchytkávali ženu a následne dali päsťou jednému z hostí. „My sme v piatok mali problém s touto skupinkou cudzincov. Jeden z tých chlapov prišiel k mojej priateľke, začal ju ohmatávať, tak som ho upozornil a v tej chvíli jeden z tých ľudí napadol môjho kamaráta, ktorý dostal od neho päsťou,“ povedal televízii svedok. Kamarátovi zranenia museli zašívať v nemocnici. „Pozerali sme, že sa ich tam vyrojilo asi sedem. Zmizli hrozne rýchlo,“ dodal. Polícia vyšetruje aj tento incident.