Avšak, ako poznamenávajú noviny, na túto iniciatívu reagovala Európa chladne, a upozornila, že nové sankcie budú „kontraproduktívne“.

Britská premiérka Theresa Mayová využila všetky svoje možnosti, aby sa snažila presvedčiť európskych činiteľov k uvaleniu sankcií na Rusko za jeho podporu sýrskemu prezidentovi Assadovi, napísali The Times.

Po 20-minútovom rozhovore s Donaldom Trumpom Mayová oznámila, že americký prezident otvoril „okno príležitosti“ Vladimirovi Putinovi, aby mohol zmeniť svoju politiku.

„Oni (Mayová a Trump) sa zhodli, že návšteva ministra zahraničia Tillersonoa v Moskve v tomto týždni umožní dosiahnuť pokrok na ceste k riešeniu, ktoré zabezpečí dlhodobú politickú urovnanie,“ povedal hovorca britskej vlády.

Avšak britskí spojenci v Európe vystúpili proti plánom hlavy britského ministerstva zahraničných vecí Borisa Johnsona na uvalenie sankcií na ruských vojenských  predstaviteľov.

Nemecko a Taliansko dali jasne najavo, že nebudú podporovať pôvodné návrhy Johnsona, lebo podľa činiteľov v Berlíne by nová vlna sankcií bola „kontraproduktívna“, napísali noviny.

Podľa britských úradníkov sa Johnson chystá zúžiť zoznam cieľov pre nové sankcie, a na prekonanie odporu opozície, poukazujú The Times.

Moskva zasa vysmiala možnosti uvalenia sankcií na vojakov, a označila plány za „streľbu na vráta“, konštatuje článok.

V Nemecku sa domnievajú, že sankcie by zabránili všetkým stranám sadnúť si k rokovaciemu stolu, a v talianskom ministerstve zahraničia povedali denníku, že Taliansko „neuvažuje o uvalení nových sankcií v tejto fáze“.

Je nepravdepodobné, že by nové snakce podporilo Francúzsko kvôli nadchádzajúcim voľbám, doplnili noviny.