Vyberte položku Stránka

THE LOCAL: Hraničné kontroly medzi Rakúskom a Nemeckom zostávajú, potvrdzuje Berlín

THE LOCAL: Hraničné kontroly medzi Rakúskom a Nemeckom zostávajú, potvrdzuje Berlín

Nemecký minister vnútra Thomas de Maizière vo štvrtok oznámil, že Berlín predĺži hraničné kontroly o ďalších šesť mesiacov, čo znamená, že kontroly v Alpách zostávajú v platnosti. Informuje The Local.

Zvláštne nariadenia, ktoré má prednosť pred otvorenými hranicami Schengenskej dohody, by malo skončiť 11. novembra. Ministerstvo vnútra uviedlo, že rozhodnutie sa dotýka len pozemnej hranice s Rakúskom a letov z Grécka do Nemecka.

De Maizière uviedol, že mnoho teroristických útokov v Nemecku a Európe bola dôvodom pre predĺženie hraničných kontrol.

„Stále chýba ochrana vonkajších hraníc EÚ, rovnako ako kontrola značnej časti nelegálneho prisťahovalectva v rámci schengenského priestoru,“ uviedol minister.

Nemecký minister vnútra uviedol, že rozhodnutie bolo urobené po rokovaniach s partnermi z EÚ.

„Kompletný návrat do schengenského priestoru bez hraničných kontrol je možný len vtedy, ak to dovolí celkový pozitívny vývoj,“ dodal.

Vo štvrtok tiež Dánsko oznámilo predĺženie hraničných kontrol na hraniciach s Nemeckom. Kodaň rozhodnutie zdôvodnila obavami z terorizmu.

EÚ chcela zrušiť hraničné kontroly do konca roka. Nemecko je však jednou z piatich krajín, ktoré sa snažia zmeniť pravidlá tak, aby hraničné kontroly zostali v platnosti ešte ďalšie štyri roky.

O autorovi

Peter Králik

Európske záležitosti// Zahraničná politika//Komentátor relácii [MEDZI]PRIESTOR a [MEDZI]NAMI

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This