Vyberte položku Stránka

Teroristov sme porazili, vráťte sa domov pomôcť obnoviť vlasť, volá svojich občanov sýrska vláda

Teroristov sme porazili, vráťte sa domov pomôcť obnoviť vlasť, volá svojich občanov sýrska vláda

Sýrska tlačová agentúra SANA zverejnila oficiálnu výzvu všetkým občanom Sýrie, ktorých vojna vyhnala z domovov do cudziny. Podľa výzvy je už veľká časť Sýrie bezpečná.

[sociallocker][/sociallocker]

Sýria vyzýva na návrat domov sýrskych občanov vyhnaných vojnou a teroristickými útokmi. Vláda oslobodila väčšinu oblastí, ktoré boli pod kontrolou teroristov aby sa vrátili do svojej vlasti ľudia, ktorí krajinu opustili.

Syria

Syria, Stav k 4.7.2018. Prakticky celá obývaná časť Sýrie je dnes bez teroristov. Územie na juhu bude úplne oslobodené za niekoľko týždňov / LiveUaMap

Oficiálny predstaviteľ Ministerstva zahraničných vecí a pre záležitosti vysídlenia povedal, že sýrsky štát vyzýva sýrskych občanov, ktorí boli vojnou a teroristickými útokmi prinútení opustiť krajinu, aby sa vrátili domov. Podľa neho postupné úspechy Sýrskej arabskej armády a oslobodenie mnohých oblastí od terorizmom, či už vojenskými operáciami alebo zmierením viedli k návratu mnohých vnútorne presídlených ľudí do oslobodených obcí a oblastí.

Zdroj uviedol, že sýrska vláda prehlasuje, že je zodpovedná za ochranu, bezpečnosť svojich občanov a za urobenie všetkého potrebného pre ich pokojný život. Vláda ďalej zdôrazňuje potrebu humanitárnych organizácií a medzinárodného spoločenstva, aby v tomto ohľade prevzali zodpovednosť a prispeli k zabezpečeniu požiadaviek na dobrovoľný návrat sýrskych občanov do ich krajiny.

Sýria zdôrazňuje a vyzýva, aby medzinárodné spoločenstvo a medzinárodné organizácie, ktoré predstierajú, že sa zaujímajú o záujmy sýrskeho ľudu, zrušili jednostranné sankčné opatrenia uložené na sýrsky ľud, uviedol zdroj. Ďalej zdôraznil, že tieto opatrenia boli ďalším dôvodom na to, aby Sýrčania opustili svoju krajinu pri hľadaní slušného života.

Predstaviteľ ministerstva skončil tým, že sýrska vláda a ľud v tejto chvíli dávajú dokopy svoje sily, aby odstránili dôsledky teroristickej vojny, ktorej cieľom bola Sýria.

Zdôrazňuje, že obnovenie Sýrie bude v rukách samotných Sýrčanov.

O autorovi

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This