Agentúra TASR priniesla informáciu, že teroristický útok na turistov zo 14.7. v egyptskom letovisku Hurgada má ďalšiu obeť. Češka zranená pri útoku podľahla svojim zraneniam.

Správu o jej úmrtí zverejnil na Twitteri minister zdravotníctva Miloslav Ludvík.

Okolnosti zranenia ženy a vôbec celkový stav sa stal predmetom špekulácie. Oficiálne zdroje hovorili o stabilizovanom zdravotnom stave a plánoval sa jej prevoz do Česka. Český bulvárny portál Expres priniesol informáciu (t.č. zneprístupnenú, dostupnú cez google cache), že v skutočnosti bola od začiatku v mimoriadne vážnom stave.

Ministerstvo zahraničných vecí túto informáciu poprelo. Údajná opatrovateľka podľa informácií MZV ČR a nemocnice v Káhire vôbec neexistuje. Všetky informácie publikované v tomto „rozhovore“ sú teda nepravdivé. A konštatuje, že informuje pravdivo.

Dnes teda Lenka, účtovníčka Futbalovej asociácie ČR zomrela podľa Expresu na „multiorgánové zlyhanie“. Veľmi podivný odchod matky, ktorá podľa Veroniky Šmigolovej, veľvyslankyne ČR v Egypte, bola mimo ohrozenia života a až včera oficiálne zdroje oznámili, že je v stave klinickej smrti.

Terorista, ktorý si 14.júla cielene vyberal na útok ženy európskeho pôvodu zabil celkove dve ženy na mieste. Pri útoku sa zameriaval na obličaj, krk a chrbát, kde obetiam spôsobil rezné a bodné rany. Spolu s Lenkou stúpol počet obetí teroristického útoku na tri ženy – dve Nemky a jedna Češka.

Teroristicky-utok

Útočník z Hurghady

Zároveň Expres sumarizoval počet obetí islamského terorizmu. Od roku 2005, kedy je evidovaný prvý teroristický útok s následkom smrti českého občana, ide celkove o štvrtú smrť mimo obetí pri vojenských misiách. V Afganistane doteraz padlo 6 českých vojakov.

Ako hovoria naši najvyšší politickí predstavitelia – vraj si máme zvyknúť…