Nemecko a Európska únia zasahujú do volebnej kampane vo Veľkej Británii, aby ohrozili povesť premiérky Theresa Mayovej, napísal The Daily Thelegraph na základe informácii z prostredia spolupracovníkov britskej premiérky.

Podľa nich vysokí úradníci v inštitúciách EÚ a nemecká vláda usporiadali únik dôverných informácií o súkromných stretnutiach Mayovej, aby oslabili pozíciu premiérky v očiach voličov.

Podľa zdrojov denníka sa Theresa Mayová stala „obeťou koordinovaného sprisahania“ v predvečer parlamentných volieb. Zdá sa, že Nemecko a EÚ porušili „starú tradíciu, podľa ktorej žiadna krajina nebude zasahovať do volieb v iných krajinách“, povedal jeden z nich.

Pokúsia sa oslabiť pozíciu Mayovia spojenú so snahou Nemecka a EÚ presvedčiť britských občanov, aby hlasovali pre politické sily, ktoré sú ochotné k ústupkom v rokovaniach s Bruselom o vystúpení krajiny z Európskej únie, uviedol Telegraph.

Mayová dala jasne najavo svoj tvrdý postoj k vystúpenie Británie, a to sa nepáči európskym byrokratom, poznamenali noviny.

Britskí občania musia byť trochu zmätení. Ten istý deň totiž denník Dalila Mail zase obyvateľstvo ubezpečoval, že Therea Mayová „prijala všetky opatrenia“, aby zabránila „zasahovaniu“ Ruska do britských predčasných volieb.

Rusku bola Západom určená rola zlého intervencionistu bez dôkazov už od amerických prezidentských volieb. Na druhej strane úplne nezakrytá podporora jednému z kandidátovi francúzskych prezidentských volieb zo strany lídrov EÚ nie je za zasahovanie považované píše Telegraph.