aktulizácia 20.3.2018 20:00

Bola spochybnená profesionalita talianskych médií, ktoré sa odvolávali na slová prokurátora Bruna Cherchi. Prípadu sa venovali hlavne lokálne média v Benátkach, pretože tamojšie úrady Antonina Vadalu vyšetrovali. Ťažko sa v tom teraz vyznať, bulvarizácia médií robí svoje, rovnako sa dá pochopiť snaha policajných zložiek „neodkrývať karty“. Takže dnes nevieme viac, ako sme vedeli včera.

pôvodný článok 20.3.2018 0:00

Antonina Vadalu čaká súd, ale nie za vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Podľa viacerých talianskych médií môžeme z tohto prípadu vylúčiť „taliansku stopu“.

Antonino Vadalà je spolu s dalšími osobami je obvinený z pašovania drog.

Preto bola v posledných mesiacoch celá jeho skupina intenzívne monitorovaná slovenskými a talianskymi bezpečnostnými zložkami. Spoluprácu jednotlivých národných útvarov koordinoval EuroJust.

Talianske médiá na základe informácií, ktoré im poskytol taliansky prokurátor Bruno Cherchi, nadobudli presvedčenie, že skupina okolo Antonina Vadalu nemá s vraždou vo Veľkej Mači nič spoločné.

Talianskym orgánom sa totiž podarilo infiltrovať svojho agenta priamo do rozhodovacieho centra skupiny. Je preto prakticky nemožné, že by sa o príprave vraždy talianske orgány nedozvedeli. Talianske orgány nemajú informáciu o žiadnej komunikácii členov skupiny, ktorá by sa týkala Jána Kuciaka.

Fanpage.it v článku píše:

„L’arresto di oggi, insomma, lo incrimina per cocaina ma indirettamente lo scagiona di una ben più grave accusa.
preklad: dnešným zatknutím je teda obvinený kvôli kokaínu, ale nepriamo ho to očisťuje od omnoho vážnejšieho obvinenia.