Vyberte položku Stránka

Smrť Henryho, súd s S. Mizíkom a ceny benzínu

Smrť Henryho, súd s S. Mizíkom a ceny benzínu

Násilnú smrť Filipínčana Henryho odszudzuje každý príčetný občan Slovenska. Napriek tomu snaha médií a mimovládiek postaviť na prípade svoju kampaň proti vlastenecky cítiacim občanom rýchlo dostáva trhliny.

Pretože  Juraj H., páchateľ trestného činu, nevyšiel z prostredia nacionalistov. Podľa dostupných informácií je tomu presne naopak, vyšiel práve z multikultúrneho sveta.

Celkovo slovenská verejnosť už začína byť na tieto kampane alergická.

Ak sa raz narodíte ako Slovák, tak ním ste. Neustále nepriame pranierovanie vašej osoby v mene akejsi spoluzodpovednosti spravidla už človeka nezahanbí, ale skôr vytočí. Tak ako opakovaný vtip prestáva byť vtipom, aj mediálne kampane  tohto typu sa proste opotrebovali.

A už aj ten mainstream si všíma, že naše tzv. elity smerujú políciu viac na stíhanie nepohodlných názorov, než na prítomnosť v uliciach. Dobre to vystihol Dag Daniš v komentári Zabitie Filipínca odkrylo krivé priority polície .

Polícia je rôznymi spôsobmi tlačená do polohy, v ktorej je prioritou trestanie za prejavený názor. Za týmto účelom sa vytvorili nové elitné útvary. Následne radové „terénne“ útvary  Policajného zboru v mnohom pociťujú nedostatok zdrojov.

A tak sa dokonca už aj v mainstreamovom médiu dočítame že: Útoky za bieleho dňa: Obyvateľov Nitry terorizujú rómske gangy.

Slovenského čitateľa iste neprekvapí ani táto veta z spomínanom článku z Plus 7 dní.: Zamestnanci obchodov v centre i návštevníci sú opatrní, neradi zverejňujú svoju identitu, aby ich niekto, ak povedia svoj názor, neobvinil z rasizmu.“ Už aj tí radoví zamestnanci, t.j. bežní občania, dobre vedia, kedy vedia byť represívne zložky štátu mimoriadne aktívne (napr. prípad K. Kormúthovej) a kedy naopak nekonečne liknavé a opatrné (napr. dlhoročný problém Oskara Dobrovodského).

Poslanca za Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko Stanislava Mizíka súdi špecializovaný Trestný súd za status na FB.

Stanislav Mizík tvrdí, že to nepísal, že šlo najskôr o hacking. Jeho poslanecký kolega Milan Uhrík dopĺňa, že tomu je treba veriť, pretože Stanislav Mizík je počítačový antitalent. Nevie počítač ani zapnúť, nieto ešte komunikovať na sociálnej sieti. To je možno aj riadna sranda, ale… Ak špecializovaný trestný súd rieši statusy na sociálnej sieti pričom zabitie Henryho bude pravdepodobne riešiť súd klasický, to je až príliš čierny humor. To ešte aj za toho socialistického „totáča“ riešili aj politické trestné činy štandardné súdy.

Samozrejme v spomínanom statuse, údajne od Stanislava Mizíka, sa neobjavilo nič s čím by som súhlasil, ale je tu iný problém. Ak sa trestanie za názor stane normou v systéme, nekončí to u „kotlebovcov“. Svoje o tom vie mladý apolitický manželský pár, ktorý sa voči systému previnil svojou pohanskou vierou. Vlastne jej symbolmi, lenže v pohanstve nemať symboly, to ako keby kresťanovi zakázali oltár.

Ceny benzínu nám rastú, ešte chvíľu a prelomia magických 1,50. Dalo sa to čakať, je to dôsledok chybnej politiky tak na národnej ako aj európskej úrovni. Ropa sa ťaží hlavne mimo eurozóny, a tak sa znehodnocovanie eura tlačením nekrytých peňazí (tzv. kvantitatívnym uvoľňovaním ) prejaví na cene  tejto komodity rýchlo.

Plus je tu otázka spotrebnej dane. Pokiaľ štát vynakladá veľké prostriedky na rôzne „bohumilé“ účely, ako je napríklad na stíhanie ľudí za statusy na FB  a rôzne transfery mimovládkam, tak daň znížiť naozaj nejde. A nestačia ani dane súčasné, tak k nim pribudla daň z poistiek.

Róber Fico chce presadiť, aby stravné deťom v školách platil štát, Teda po novom už všetkým deťom. Dobrý nápad. Všetko začína rýchlo dražieť, ak to takto pôjde ďalej, nech sa aspoň tie deti najedia. A Slovensko sa snáď raz dočká svojho Mattea Salvini…

Populárny Matteo Salvini, v súčasnosti minister vnútra Talianska a jeho heslo „Najprv Taliani“

 

O autorovi

Príspevky za Marec

Pin It on Pinterest

Share This