Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov sa vyjadril, že Muhammad bin Salman (MBS), korunný princ Kráľovstva Saudskej Arábie navštívi tento týždeň Moskvu.

Program návštevy nie je známy. V skutočnosti je zrejme najdôležitejší fakt, že sa definitívne ukončia šumy o problémoch v kráľovskej rodine.

Pred niekoľkými týždňami sa médiá zaoberali špekuláciami, kam zmizol MBS. Mladý princ miluje popularitu a v minulosti boli rôzne oficiálne udalosti lemované fotkami Muhammad bin Salmana.

Avšak od udalostí, keď sa v Rijáde v okolí kráľovského paláca ozvala streľba, MBS proste zmizol z očí verejnosti. Oficiálna správa znela, že bezpečnosť zostrelila dron, ktorý letel nad palácom.

Denník Daily Pakistan v druhej polovici mája tvrdil, že išlo len o dovolenku v Egypte. A že chýry o zranení, či nebodaj smrti MBS si vymysleli ruské a iránske médiá.

Faktom však je, že ani z návštevy ministra zahraničia USA Mike Pompea z 29.4.2018 nie sú žiadne fotky, kde by bol jeden z najdôležitejších členov americkej administratívy spolu s MBS.

Takže vlastne až udalosť podpísania zmlúv z piatku minulého týždňa bolo tichým návratom MBS na verejnú scénu. Korunný princ zastúpil Saudskú Arábiu pri uzatvorení a podpise 20 Memoránd o porozumení medzi KSA a Spojenými arabskými emirátmi. Zmluvy sa týkali vyše 60 rôznych projektov a celkove sa obe krajiny dohodli na 44 strategických projektoch.