Róbert Fico označil stranu SaS za hrozbu pre demokraciu v súvislosti so zajtrajšou schôdzou o odpočúvaní na Vojenskom obrannom spravodajstve. Predsedkyňa klubu SaS Natália Blahová za hrozbu označuje stranu Smer-SD a podľa nej je to signál, že Smer-SD končí.

Predseda vlády Róbert Fico sa na dnešnej tlačovej konferencii vyjadril k obnoveniu diskusie o obvinení bývalého ministra obrany Ľubomíra Galka, že zneužíval tajné služby. Podľa Fica je celá strana SaS hrozbou pre demokraciu


Považujem za veľmi správne, že zajtra bude otvorená verejná diskusia o tom, čo je strana ako je Sloboda a Solidarita pripravená robiť v prípade, že by bola vo vláde,“ konštatoval premiér.

Útoky na SaS sú dobrý signál. Smer-SD vidí, že ich čas vládnutia sa blíži ku koncu, občania im už neveria vôbec nič. Smeru-SD preferencie klesajú, SaS stúpajú. To je jediný dôvod výstupu Roberta Fica, prečo vytiahol roky starý a dávno vyriešený prípad,“ myslí si predsedníčka parlamentného klubu SaS Blahová.

Premiérovi odkázala, že SaS má program, priority a hodnoty založené na demokratických princípoch. Obvinenia premiéra Fica preto strana odmieta.

Na rozdiel od Smeru-SD sme pripravení viesť túto krajinu k demokratickým hodnotám,“ odkázala.

Blahová zdôraznila, že vyšetrovatelia aj prokuratúra už skonštatovali, že Galko je nevinný.

Na margo snahy o zbavenie Galka funkcie predsedu Osobitného kontrolného výboru pre kontrolu činnosti NBÚ, Blahová pohrozila spoločným postupom opozície. Podľa nej,. v prípade, ak bude Galko odvolaný, odstúpia predsedovia a podpredsedovia opozičných strán zo všetkých výborov. Dohoda o spoločnom postupe je uzatvorená medzi stranami SaS, OĽaNO a Sme rodina.

Blahová nevie, či k takémuto kroku vládne strany naozaj pristúpia. „Ale na grémiu bolo naznačené, že by v uznesení mohlo byť niečo také naformulované,“ dodala.

Podpredsedníčka strany Jana Kiššová si myslí, že je to nechutná snaha o prekrytie káuz Smeru.

Je ľahšie zaútočiť, ako vysvetľovať. Je zarážajúce, že takéto informácie prináša človek bývajúci v byte daňového podvodníka, človek, ktorý silovo obsadil všetky významné pozície v tomto štáte. Je to nechutné,„povedala.