Vyberte položku Stránka

Ruský vicepremiér: Rusko bude úplne chránené protiraketovou kupolou!

Ruský vicepremiér: Rusko bude úplne chránené protiraketovou kupolou!

Ruský vicepremiér povedal, že priemyslu a vojenskej vede sa podarilo predložiť ministerstvu obrany rozumnú verziu operačnej protiraketovej obrany krajiny.

Ruský obranný priemysel navrhol ministerstvu obrany zjednodušenú verziu protiraketového obranného systému, ktorý bude pokrývať celé Rusko protiraketovou obrannou kupolou, oznámil podpredseda vlády Dmitrij Rogozin.

„Medziagentúrna pracovná skupina pre vzdušnú obranu Ruska, pracujúca od roku 2012, uviedla, že sa priemyslu a vojenskej vede podarilo predložiť ministerstvu obrany rozumnú verziu operačného oživenia protiraketovej obrany našej krajiny, vrátane pozemných a kozmických prostriedkov, a že s dokončením nasadenia zjednotených ruských vesmírnych systémov bude uzavretá kupola protiraketovej obrany, „citovala ho agentúra TASS.

Správa Rogozina má očividne upokojiť ruskú verejnosť, ktorú znekľudnili vyhlásenia ruskej generality, že Spojené štáty posilňujú protiraketovú obranu natoľko, že to môžu využiť k prvému masívnemu úderu proti Ruskej federácii.

V rozhovore s amerických režisérom Oliverom Stonom ruský prezident Vladimír Putin mimochodom poznamenal, že Spojené štáty nepokrývajú svojou protiraketovou obranou celé územie USA, a v hypotetickom jadrovom konflikte oboch krajín by „nikto neprežil“.

Predtým veliteľ ruských kozmických síl generál Alexander Golovko povedal, že radarová stanica novej generácie „Voronež-DM“, ktorá bola umiestnená v Krasnojarskom kraji, bude zaradená do bojovej služby do konca roka 2017. Tento radar bude schopný detekovať balistické a Hypersonické ciele na vzdialenosť šiestich tisíc kilometrov. Radar je súčasťou systému včasného varovania (EWS) a pokrýva Tichomorskú oblasť.

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This