Vyberte položku Stránka

Rusi potrestali 5 rokmi väzenia vyhrážky vraždou na Twitteri

Rusi potrestali 5 rokmi väzenia vyhrážky vraždou na Twitteri

Rusi tvrdo potrestali vyhrážky na Twitteri

Bloger, ktorý napísal tweet vyzývajúci na násilie voči deťom policajtov, dostal 5 rokov väzenia.

[sociallocker][/sociallocker]

Dozvukom júlových a augustových demonštrácií v Moskve bol súd s aktivistom, ktorý na sociálnych sieťach vyzýval na násilie.

Vladislav Sinica aktívne podporoval demonštrácie, ktoré aktivisti organizovali na protest proti nepripusteniu k voľbám v Moskve.

Treba povedať, že neboli pripustení oprávnene, keďže zber podpisov voličov, ktoré oprávňujú uchádzať sa o mandát poslanca, bol sfalšovaný. Iba jeden odmietnutý kandidát si cez súd vymohol pripustenie a v minulých voľbách bolo odmietnutých skoro dvojnásobok kandidátov.

Sinica pod pseudonymom Max Steklov na Twitteri napísal v diskusii o tom, ako oponovať policajtom, ktorí zasahovali pri nepovolených demonštráciach.

„Treba sa pozrieť na roztomilé šťastné rodinné fotografie, zistiť z fotky kde policajt žije [geolokáciu] a potom dieťa statočného policajta jednoducho raz nepríde zo školy. Namiesto dieťaťa prichádza do pošty CD s videom popravy [snuff video].
Ako keby ste na svete žili prvý deň, keď kladiete takéto otázky!“

Polícia vypátrala autora príspevku, ktorý podľa vyšetrovateľov priamo vyzýva na vraždy detí policajtov. Sinica bol zatknutý začiatkom augusta.

Prokurátor za tento čin žiadal 6 rokov, súd nakoniec uložil o niečo miernejší trest.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/moskva-protesty-blogger-tweet-mrize-prokuratura-policie-potlaceni_1909031157_mpr

Otázka za milión.
==============
Myslíte, že naša ultraliberálna tlač zverejní kompletný text tohto tweetu? Alebo sa bude len vzrušovať na „brutalitou neľudského Putinovho režimu“.

Veď je to taký milý chlapec, obyčajný aktivista, ako tí naši zo Zomri. On tým určite nemyslel nič zlé, len si robil srandu.

Sledujte, bude to show!

P.S. Pôvodne sme zverejnili obrázok tohto tweetu. Bohužiaľ, pre Facebook sú takéto fotky o násilí dôvodom na zablokovanie a vymazanie. V článku na Slobodnom výbere tweet v originálnom znení zverejníme.


Originálny tweet Vladislava Sinicu

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This