Vyberte položku Stránka

Rozhodli sme sa, že budeme upozorňovať na portál Skutočne nemienime prispievať na výplatu podporovateľom…

Rozhodli sme sa, že budeme upozorňovať na portál konzervativnyweb.sk. Skutočne nemienime prispievať na výplatu podporovateľom pedofilov zo Sme (majiteľom oboch médií je Petit Press), ale pointa je niekde inde.

To čo najviac chýba mediálnemu prostrediu na Slovensku, je pripustenie diskusie. Môže sa vám obsah čohokoľvek nepáčiť, nemáte právo to zakazovať a klásť prekážky. Sloboda slova neznamená, že dovolíte zaznieť „škaredým“ názorom iba niekde v suteréne, kde ich nik nepočuje. Relevantný podiel názorov by mal zaznieť súčasne aj v tzv. mainstreame.

Preto by bolo žiadúce, aby ten web prežil ako portál, ktorý bude niesť vizitku mainstreamového vydavateľa. Treba neustále zdôrazňovať, že podľa majiteľov Sme, redakcia spomínaného pedofilného plátku nemá patent na jediný správny názor.

Iste, môže to byť len snaha o podchytenie (a neskôr zmanipulovanie) konzervatívneho publika, môže to byť cynický pokus majiteľov vytrieskať peniaze aj z toho, čomu neveria ( aka Milo Minderbinder z Catch XXII). Ale nie je možné zahodiť príležitosť pripomenúť si podstatu demokracie.

Sloboda znamená niesť zodpovednosť za svoje činy. K moci sa môžu dostať grázli a zločinci, ale ak existuje sloboda slova, v demokracii je možné ich kritizovať a odvolať demokratickou cestou. Ak sa poprie možnosť prejavovať aj kontroverzné názory, je to cesta k totalite a nakoniec aj k nemožnosti zmeniť niečo voľbami.

Mimichodom, spomeňte si, ako bol nakoniec Mečiar porazený – obyčajnou starosvetskou demokraciou. Len preto, lebo ten tzv. diktátor nezakázal slobodne kritizovať, rovnako ako to nerobí dnešný Smer. Hajzli sú naopak tí, ktorí majú plnú hubu demokracie a slobody, ale zakazujú iné názory. Smer a Mečiar z hľadiska demokracie hľadia na týchto „slušnoľudí“ zvysoka s veľkým odstupom. Aj keď kradli a kradnú, aj keď robili a robia veci ďaleko za hranicou zákona. Smer bude nakoniec tiež odstavený od moci. Ale nesmie to byť za cenu, že nástupcom Smeru bude totalitný režim – čo v prípade progresívnych fanatikov hrozí.

Existuje slogan: Better ballots than bullets (voľby sú lepšie ako guľky). Ak budú súťažiť na trhu myšlienok rovnocenne konzervatívci, liberáli, ľavičiari, alebo ako v prípade Sme milovníci pedofilov, spoločnosť si sama vyberie. Toho sa však aktivisti najviac boja. Preto iný názor nepripustia.

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This