V danom čase by sa mal Trump nachádzať v štáte Wisconsin.

Zákon tiež stanovuje revíziu vydanie pracovných víz H-1B.

„Je to historická udalosť, ktorá zdôrazňuje, ako prezident Trump zmenil politiku. Zmení to politickú krajinu. Bude to transformovať Republikánsku stranu na motor pre širšie zastúpenie občanov robotníckej triedy, “ píšu RIA Novosti.

„Vyhláška sprísni opatrenia na vymáhanie všetkých zákonov, ktorými sa riadi vjazd pracovnej sily do USA zo zahraničia, s cieľom stanoviť vyššie mzdy a vyššiu mieru zamestnanosti pracujúcich Američanov v Spojených štátoch“.

Okrem toho vyhláška „ukladá Ministerstvu práce, ministerstvu spravodlivosti, Národnej bezpečnostnej agentúre a Ministerstvu zahraničia prijať okamžité opatrenia na jasnú reguláciu podvodov a pochybení.“

„Táto vyhláška bude tiež obsahovať položky týkajúce sa vydávania víz H-1B, aby sa zabezpečilo, že tento typ víza sa bude vydávať len najviac kvalifikovaným pracovníkom, ako viete, teraz sú víza N-1B udelená na základe lotérie,“ vysvetlil hovorca Bieleho domu.

Poznamenal, že „80% pracovníkov, ktorí prišli v USA na víza H-1B, zarába menej, ako sú priemerné mzdy v odbore, v ktorom pracujú.“

„Politika“ kupuj americké, najímaj Američanov „(“ Buy American, Hire American „) povedie k väčšiemu počtu pracovných miest a ekonomickému rastu, vyššej úrovni miezd,“ tvrdil novinárom ďalší americký úradník, keď komentoval zverejnenie vyhlášky.

Mnohí odborníci a politici s tým nesúhlasia, podľa nich je to len pokračovanie protiimigračnej politiky a najmä prvok protekcionistickej a izolacionalistickej hospodárskej politiky Donalda Trumpa, ktorá hrozí prerásť v obchodnú vojnu.

 

Pôvodný článok vyšiel na portáli RIA Novosti.