Aj keď boli dnes v uliciach a na námestiach desaťtisíce, stále je to veľký nepomer voči počtu vyše 2,5 milióna ľudí, ktorí prišli na voľby.

Ak nové voľby majú niečo významné zmeniť na Slovensku, musia vychádzať z jasne prejavenej vôle väčšiny voličov a nie ako výsledok protestov.

Prečo by predčasné voľby  nemali byť len dôsledkom protestu z ulíc a námestí? Jeden príklad:

Pamela Mastroprietro v roku 2012 (zdroj FB stránka Pamela Mastroprietro)

Talianske voľby poznačila vražda Pamely Mastropietro. Taliansku sa vraždy mladých žien dovtedy samozrejme nevyhýbali, o znásilneniach ani nehovoriac. Prípad Pamely Mastropietro však rozvíril verejnú mienku, pretože predpokladaný vrah, Innocent Oseghale (súd ešte nie je ukončený)  z Nigérie, vraždil naozaj brutálne.

Telo dievčiny rozštvrtil a objavili sa aj správy o tom, že jej srdce bolo zjedené pri inicializačnom rituáli nigérijskej mafie (viac info…). Keď talianska verejnosť zistila, že obvinený nebol deportovaný len pre benevolentnosť úradov, iste si každý predstaví ten hnev občanov Talianska.

A teraz teoreticky predpokladajme, že nastúpi vláda Richarda Sulíka, ktorá pre upokojenie vzťahov a prejavenie solidarity s EU podporí presídlenie 8000 migrantov na Slovensko. O počte 8000 Richard Sulík nedávno hovoril, že tento počet nie je pre Slovensko za istých okolností problém (zdroj).

Predstavme si, že medzi tých 8000 presídlených sa nešťastnou náhodou dostane kópia „Innocenta Oseghale“ (vylúčiť sa to nedá) a my sa zobudíme do dňa, kedy tu budeme mať slovenskú verziu Pamely Mastropietro. A Róbert Fico, predseda najsilnejšej opozičnej strany, začne z námestia plného rozhorčených ľudí volať po predčasných voľbách…