V týchto dňoch vyšli dva dokumentárne filmy o Putinovi. Agentúra TASR uviedla komentár ruského prezidenta ku Krymu v autobiografickom predvolebnom dokumente. Putin rezolútne odmietol akúkoľvek debatu na túto tému

Film natočil režisér Andrej Kondrašov a jeho názov je jednoduchý: „Putin

V ňom ruský prezident zareagoval veľmi rázne na otázku, či existujú podmienky, za ktorých by sa Rusko vedeloo vzdať Krymu

„Čože? Zbláznili ste sa?“ reagoval Putin na otázku novinára, či existujú nejaké podmienky, za ktorých by bol ruský prezident ochotný vzdať sa Krymského polostrova. „Také podmienky nie sú a nikdy nebudú,“ prízvukoval Putin.

Podľa TASR, „Rusko anektovalo Krym v roku 2014 a podporuje proruských separatistov na východe Ukrajiny. Táto situácia nastala po tom, ako bol dôsledkom Západom podporovaných demonštrácií v Kyjeve zosadený prokremeľský režim ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča. Anexia viedla k tomu, že Európska únia a USA uvalili na Rusko ekonomické sankcie. Udalosti eskalovali do najhoršej krízy medzi Moskvou a Západom od ukončenia studenej vojny po rozpade bývalého Sovietskeho zväzu.

Ako uvádza Reuters, súčasťou filmu je aj informácia o tom, že Putin prikázal v roku 2014 zostreliť lietadlo na ceste z Ukrajiny do Turecka.

Počas zahájenie Olympijských hier v Soči Putin dostal informáciu o únose lietadla na pravidelnej linke z Ukrajiny do Turecka.  Terorista, ktorý lietadlo uniesol, mal mať pri sebe bombu a lietadlo malo letieť smerom na Soči.

Po krátkej porade s expertami, prezident prikázal postupovať podľa bezpečnostných plánov na ochranu hier. Súčasťou plánov bolo zostrelenie lietadla.

Krátko nato sa zistilo, že išlo o falošný poplach. Ukázalo sa, že domnelý únosca bol opitý cestujúci a lietadlo pokračovalo v ceste do Turecka.

Informáciu potvrdil prezidentov hovorca Peskov.

Zároveň bol pred pár dňami vypustený dokumentárny film Vladimíra Solovjeva „Svetový poriadok 2018„.

Vo filme prišla reč aj na prostriedky strategického odstrašovania

Vladimír Putin tvrdí, že v prípade napadnutia a smrteľného úderu na Rusko, automatický systém odvety vydá povel na zničenie protivníka.

Áno, pre ľudstvo to bude globálna katastrofa, pre svet to bude globálna katastrofa. No ja ako občan Ruska a hlava ruského štátu sa chcem spýtať: Načo je nám taký svet, ak v ňom nebude Rusko?“ hovorí Putin

Celý film film možno pozrieť tu