Gay z West Midlands sa stal vôbec prvým moslimom, ktorý si vo Veľkej Británii vzal partnera rovnakého pohlavia. 

Jahed Choudhury (24) vyrástol v moslimskej komunite, v ktorej sa kvôli svojej sexuálnej orientácii cítil vždy vylúčený. Pred dvoma rokmi sa kvôli tomu rozhodol vziať si život, ale v tom mu zabránil jeho súčasný manžel Sean Rogan (19).

Príbeh s dobrým koncom nezačal najlepšie, no teraz plní titulky novín. Sean Rogan sa s Jahedom Chodhurym zoznámil za nešťastných okolností, keď ho stretol uplakaného v parku krátko pred tým, než chcel Chodhury spáchať samovraždu. Rogan sa mu vtedy snažil samovraždu vyhovoriť, čo sa mu podarilo a časom sa z oboch mužov stal šťastný pár.

Svoje áno si povedali v tradičnom bangladéšskom svadobnom moslimskom odeve. „Chceli by sme všetkým ľuďom z celého sveta odkázať, že ak si prechádzajú niečím podobným, je to v poriadku. Ukážeme celému svetu, že môžeme byť homosexuáli a zároveň moslimovia, „ povedal Rogan. Nie že by to nebolo v poriadku, no islamské náboženstvo samo o sebe JE PROTI homosexualite.

Daily Mail píše: „Aj keď je homosexualita pre moslimov jedným z kultúrnych tabu, stal sa Chodhury jedným z mála moslimov vo Veľkej Británii, ktorí sa k svojej homosexualite hlási. Do homosexuálneho manželstva potom vstúpil ako vôbec prvý moslim v tejto zemi.“ Opäť, islam netoleruje homosexualitu, takže žiadne tabu, jednoducho je PROTI. Pár sa zosobášil len na základe toho, že to je vo Veľkej Británii možné. To, že mali na sebe moslimské svadobné oblečenie a jeden z nich vyznáva islam (čo je v podstate dosť protichodné) neznamená, že to bol právoplatný moslimský obrad.

Jahed vyrastal s bangladéšskymi rodičmi a troma súrodencami v tradičnej moslimskej domácnosti a vždy bol považovaný za „čiernu ovcu rodiny.“ Teraz sa však teší zo šťastného života s Roganom. Dal mi nádej a moc mi pomohol, „uviedol Chodhury.

Jahed tiež opísal, ako ho šikanovali ostatní žiaci v škole a moslimovia na neho pokrikovali „Harum,“ čo je „veľmi zlá urážka v mojom jazyku.“ Chodhury sa kvôli tomu snažil svoju sexuálnu orientáciu zmeniť, dokonca si našiel priateľku, začal sa stýkať s inými ľuďmi, užíval lieky a absolvoval náboženskú púť do Saudskej Arábie a Bangladéša.

„Nič mu ale nepomohlo a šikanovanie zo strany ostatných moslimov pokračovalo aj naďalej. Mešita, ktorú navštevoval 15 rokov, mu zakázala vstup, niekoľkokrát bol aj fyzicky napadnutý ostatnými mladými moslimami. Jahed uviedol, že kvôli týmto zážitkom trpí postraumatickou stresovou poruchou, čo ho obmedzuje aj v práci.“ V prvom rade si mal upratať v hlave a pochopiť, že ide sám proti sebe keď lezie do mešity.

Chodhuryho rodina nakoniec jeho rozhodnutie prijala a svadby sa zúčastnila. Na ceremóniu sa dostavila Jahedovej matka, sestra, starší brat a bratranec, Rogana prišla podporiť aj jeho matka, dve sestry a starší brat.