Zistilo sa, že vojvoda z Cambridge a David Cameron sú zapletení do korupcie vo futbale, nakoľko sa zverejnil úplný rozsah neúspešného pokusu Anglicka o prípravu svetového pohára v roku 2018.

Správa Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) odhalila, ako sa David Cameron spýtal juhokórejskej delegácie, či by nepodporila ponuku Anglicka, a na oplátku Anglicko podporí ponuku Južnej Kórey hostiť svetový turnaj v roku 2022.

V správe sa píše, ako sa David Cameron stretol s viceprezidentom FIFA Mong-Joon Chungom z Južnej Kórey v apartmáne princa Williama v hoteli Baur au Lac v Zürichu v predvečer hlasovania v decembri 2010.

 

Južná Kórea sa snažila o usporiadanie Svetového pohára v roku 2022, o ktorom sa tiež rozhodovalo v rovnakom čase.

Predseda vlády požiadal Chunga, aby hlasoval za ponuku Anglicka, a pán Chung odpovedal, že áno, ak by pán Thompson (predseda futbalové delegácie Anglicko) hlasoval pre Kóreu.

Podľa správy, je výmena hlasov porušením „Pravidiel zakazujúcich nekalé praktiky.“

Anglickí futbaloví úradníci diskutovali dohodu s členmi FIFA, že by Anglicko bolo usporiadateľom Svetového pohára 2018. Napríklad britská strana rokovala o možnosti dohodnúť si audienciu u kráľovnej Alžbety II. pre zástupcov FIFA, pretože kráľovná by svojou autoritou mohla pomôcť v hlasovaní.