Vyberte položku Stránka

Príliš vzdialený most Ireny Bihariovej.

Príliš vzdialený most Ireny Bihariovej.

Pohľad na bledomodrých aktivistov Progresívneho Slovenka na chodníku v Poprade hovoril za všetko. Stáli tam rezignovane, ten nezáujem verejnosti musel byť pre nich ubíjajúci. Možno boli aj chvíle kedy sa pri nich niekto pristavil. Ale počas mojej cesty okolo sa nepristavil nik, to skôr ich ľudia zámerne obchádzali.

V Progresívnom Slovensku cítia, že predvolebné preferencie sa nevyvíjajú podľa očakávania. A tak sa rozhodli vyraziť medzi pospolitý ľud…

„Rozhodli sme sa, že navštívime aj miesta, kde extrémistická strana ĽSNS má najväčšie úspechy, aby sme skúsili presvedčiť ľudí, že existuje aj iná cesta nádeje a nie nenávisti či strachu.“ (zdroj)

Politička z PS netají, že dostala od NAKA ocenenie za spoluprácu

Misiu má viesť Irena Biháriová, známa verejnosti ako jeden zo spoluautorov súčasnej politiky trestania za názor, čo ona vníma ako boj proti extrémizmu.

Jej misia preto nemá valnej šance na úspech. Veď na nej stretne jedného „extrémistu“ väčšieho od druhého.

 Mnohí z nich v živote povedali niečo podobné za čo bol odsúdený Milan Mazurek. Dnes vedia, že aj oni by mohli skončiť pred súdom. Už len preto sa mnoho ľudí sa rozhovorom s ňou vyhne, veď kto z nich by chcel mať patálie s represívnymi zložkami štátu.

Ak  by aj niekto vstúpil do rozhovoru s ňou s pevným predsavzatím,  že si dá obrovský pozor na jazyk, koho z tých ľudí tam môžu jej tézy osloviť?

Stíhania za názor poslali 17. november 1989 definitívne na smetisko dejín. Ostala z neho len jedna veľká majetková lúpež na úkor pracujúcej majority. Priestor na komunikáciu v spoločnosti sa vytratil vďaka represii veľmi podobnej tej, ktorá tu bola pred rokom 1989.

Nedá sa postaviť most ktorý by spojil radového občana Slovenska s cieľmi politickej strany Progresívne Slovensko. Brehy ktoré by mal spojiť sú až príliš vzdialené.

Vidieť to na prípade Važec. Do ťažko skúšanej obce prišiel  Marian Kotleba a zažil tam vlnu sympatií. Ako by tam dopadla delegácia Progresívneho Slovenska na čele s Irenou Biháriovou? A tak pre Važec od Ireny Biháriovej ostal len odkaz, že príchod Mariana Kotlebu do obce bol odporný (zdroj).

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This