Prezident Interu Jozef Barmoš tvrdí, že za rozpadom klubu bola pozemková mafia

V relácii TASR Tablet TV sa k súčasnej situácii futbalového klubu vyjadroval bývalý reprezentant Jozef Barmoš. Súhlasil s obvinením konkrétnych ľudí z finančných machinácií.

2009 Inter vyhral druhú ligu a postúpil do prvej, so súťažou sa musel rozlúčiť. Podľa Jozefa Barmoša to bola spôsobené stratou finančnej podpory Slovnaftu, ktorá bola podľa neho naplánovaná. Tvrdí, že majitelia klubu ho zničili, aby sa dostali k lukratívnym pozemkom v dnes už širšom centre mesta

Bolo to pre mňa obrovské sklamanie. Dlhoročný partner Slovnaft nechal Inter napospas a bez peňazí sa fungovať nedá.“

„Keď Inter vyhral druhú ligu a predal licenciu bezprostredne po návrate do najvyššej súťaže, neviem, či sa nezapísal aj do Guinnessovej knihy rekordov, pretože radosť z postupu razom vystriedali neskutočné starosti, ktoré súviseli s úplným rozložením Interu na prach.

Keď bola predaná licencia do Senice, ktorá týmto postúpila zo štvrtej ligy do prvej, Inter fakticky zanikol. Ostal fungovať len vďaka nadšencom, ktorí podporili mládežnícky futbalový klub.

Majiteľom klubu sa v tom období stal Ľubomír Chrenko a prezident Milan Lônčík.

Na otázku, či to bolo plánované, Barmoš odpovedal : „Som presvedčený, že to bol plánovaný proces, ako sa dostať k pozemkom, na ktorých Inter sídlil. Toto bolo tá hnacia sila určitých skupín ľudí. Ľudia vo vedení spravili to, čo bolo dojednané a dohodnuté

Najsmutnejšie však je, že niektorí ľudia, ktorí likvidujú a pochovávajú v Bratislave jeden klub za druhým, naďalej fungujú aj vo zväzových štruktúrach. To je pre mňa nepochopiteľné,“ povedal pre Tablet TV Barmoš.

Denník SME priniesol z toho obdobia reportáž, kde hovorí o neuveriteľných machináciách pri výmene pozemkov a stavbe Národného futbalového štadióna. Okrem Chrenka a Lônčíka sa tu spomínajú mená ako Ľudovít Černák, bývalý minister hospodárstva, podnikateľ Kmotrík, za korupciu odsúdený futbalový funkcionár Vladimír Wänke a dnes aj finančná skupina J&T, ktorá spoluvlastní Slovan. Samé známe mená. Na strane Bratislavy bol vtedy primátorom Ďurkovský. V celom kolotoči je zapojená aj cyperská firma Tesako, ktorej hlava predstavenstva Vladislav Beka je prepojená s J&T.

Treba pripomenúť nadštandartné vzťahy J&T s dnešnou vládou Smeru, ale tiež pozadie „partnerov“ v podozrivých obchodoch. Černák bol súčasťou vlády Mikuláša Dzurindu a Ivan Kmotrík je človek, ktorý cez svoju TA3 pomohol dnešnej SNS k návratu do vlády. Ďurkovský zas zastupuje KDH, ktorá je dnes mimoparlamentnou stranou.

Bratislava je a vždy bola dojnou kravou pre rôzne vplyvné skupiny. Primátor Ďurkovský bol rôznymi škandálmi a kauzami povestný. Podľa rozhovoru, ktorý poskytol Jozef Barmoš je výsledkom nielen rozkradnuté mesto, ale zničená športová a kultúrna základňa. Namiesto troch prvoligových mužstiev z minulosti má mesto len Slovan. Namiesto pravidelných návštev v desiatkach tisíc na stretnutiach všetkých bratislavských klubov sa dnes na bývalom štadióne Interu „tiesnia“ stovky ľudí.

Čo je najhoršie, súčasťou určitej kvality života je aj možnosť kultúrneho a športového vyžitia. Nech to berieme z akejkoľvek stránky. kvalita života sa v Bratislave jednoznačne zvýšila. Bohužiaľ, len pre niektorých ľudí, ktorí zarobili milióny na predaji pozemkov. Zvyšných niekoľko stotisíc obyvateľov hlavného zrejme pre minulých „mocných“ nestálo za úvahu.

Pozrite si celé video s rozhovorom

 


Publikovaný

v

,

od

Značky: