Každý rozumný človek chápe, že Rusko nemá priamy konflikt s Ukrajinou, ale má konflikt so Západom 

To na tlačovej konferencii v Kyjeve povedal bývalý šéf informačného oddelenia Ministerstva zahraničných vecí Ukrajiny Oleg Vološin.

„Hovorím v posledných niekoľkých mesiacoch ukrajinskému publiku, že ruská zahraničná politika preukazuje zreteľnú štruktúru. Nie vždy s rešpektom pre Ukrajinu a už vôbec nie s ohľadom na Ukrajinu, ale ako celok ukázala ochotu uzavrieť mier so Západom. Akýkoľvek rozumný človek chápe, že Rusko nemá priamy konflikt s Ukrajinou, že primárny konflikt, ku ktorému došlo, je so Západom, a z neho vyplýva sekundárnej konflikt s Ukrajinou. S ohľadom na to sa v prípade zmierenia so Západom automaticky otvára možnosť kompromisu na Ukrajinu a naopak – v prípade tvrdej konfrontácie so Západom, je nejaký kompromis na Ukrajinu prakticky nemožný „povedal.

Vyjadril sa tiež k nadchádzajúcej návšteve Vladimira Putina do Francúzska:

„Je jasné, že v porovnaní s Putinom je Macron úplne zelený nováčik, a Putin je veterán medzinárodných vzťahov. Moskva však napriek tomu urobí gesto. Bude to Putin, kto poletí do Francúzska pod zámienkou otvorenia krásnej výstavy, venovanej Petrovi Veľkému, ale chápeme, že ide o ústretový krok Moskvy.

Vladimir Vladimirovič chápe, že už tým, že to bude on, kto príde za Macronom, urobí veľké gesto. Ďaleko úctyhodnější a významnejší politici než Macron, sú ťažko v pozícii hovoriť s Putinom ako rovný s rovným, alebo dokonca hovoriť s ním neúctivo. Tu mám svoje pochybnosti, že je nejaký tvrdý dialógu medzi ním a Macronom možný „, hovorí Vološin.