Na stretnutí s predstaviteľmi moslimskej komunity sa vyjadril podpredseda Európskej komisie o vzťahu k islamu. Podľa neho je islam budúcnosť európskej kultúry

Prvý podpredseda Európskej komisie Frans Timmermans sa stretol s desiatimi imámami a teológmi, aby s nimi diskutoval o budúcnosti Európy. Podľa tlačovej správy Európskej Únie na túto tému Timmermans pred stretnutím povedal:

Muslimská komunita v celej svojej rozmanitosti zohráva dôležitú úlohu v budúcnosti Európy. Muslimovia nájdu v Európskej komisii verného priateľa, ktorý bude podporovať právo každého človeka praktizovať svoju vieru a tradície v pokoji„.

Po stretnutí s imámami Timmermans napísal na Twitter

Dnes som sa zúčastnil rozhovorov o budúcnosti Európy pri okrúhlom stole s s desiatimi európskymi imámami. Moslimská komunita je súčasťou našej minulosti, je to súčasť našej súčasnosti a bude súčasťou budúcnosti Európy. Bolo skvelé počuť ich hlasy a názory.

Timmermans

https://twitter.com/TimmermansEU/status/979047413817077760

Diskusia

V odpovedi na príspevok na Twitteri sa objavili nesúhlasné stanoviská

Jeden diskutér zaslal historickú fotku Hitlera s jeruzalemským muftim Husseinom

Komentár k fotke bol veľmi stručný.

Časť našej minulosti? A s „našou“ máte na mysli EÚ, predpokladám? Áno, potom máte pravdu, ale raz sme sa zbavili ľudí vášho druhu a môžeme to urobiť znova.

Jedna čitateľka protestovala, že poslanec európskeho parlamentu oslavuje kultúru, ktorá dehonestuje ženy.

Ďalší diskutér porovnáva Holandsko, keď tam nebola moslimská komunita a dnešnú dobu. Podľa neho to bola „oveľa pokojnejšia, civilizovanejšia a bezpečnejšia krajina, ako je teraz.

Mirjam zas tvrdí, že islam a moslimovia priniesli do Európy teror.

Záver

Dá sa povedať, že európska elita ukončila kontakt s realitou. Presne s tou realitou, v ktorej žijú obyčajní obyvatelia Európy. A tí nie sú jednoznačne nadšení perspektívou spolužitia s islamom