Vyberte položku Stránka

Podozrenie na škandál v Moskve za 6,5 miliardy Denník Kommersant informuje, že Natalia Sergunina,…

Podozrenie na škandál v Moskve za 6,5 miliardy

Denník Kommersant informuje, že Natalia Sergunina, prvá námestníčka starostu Moskvy Sobjanina si vraj uliala nehnuteľnosti v cene odhadom za 6,5 miliardy rubľov. Tvrdí to Fond pre boj s korupciou (FBK), ktorý vedie opozičný líder Navaľnyj

Námestníčka mala predávať staré domy v centre mesta firmám, ktoré ovládala jej rodina, tvrdí fond.

Sergunina pracovala v rokoch 2011 – 2018 ako zástupkyňa primátora Sergeja Sobjanina pre majetkové a pozemkové záležitosti. Podľa FBK je celková hodnota nehnuteľnosti, ktoré získala rodina pani Serguniny, 6,5 miliardy rubľov.

Do roku 2018, keď dohliadala na predaj nehnuteľností vo vlastníctve mesta, predalo sa sedem starých komplexov za minimálnu cenu 60 tisíc rubľov za meter štvorcový a nadobúdateľmi boli spoločnosti kontrolované rodinou pani Serguniny. Podľa FBK ich vlastníkom je Lazar Safaniev, manžel sestry Natálie Serguniny. Následne sa na mieste väčšiny týchto budov objavili hotely.

FBK tiež tvrdí, že blízki príbuzní – sestra, matka a otec Natálie Serguniny majú v Moskve niekoľko komfortných bytov a päť drahých zahraničných áut. Okrem toho podľa fondu manžel úradníčky vlastní majetok v Rakúsku a jej sestra má dve reštaurácie vo výstavnom areáli „Výstava úspechov národného hospodárstva“ .

V majetkovom priznaní Natálie Serguniny za rok 2018 sa uvádza, že zarobila 7,2 milióna rubľov. Vlastní aj časť bytu a pozemok

https://www.kommersant.ru/doc/4048025

O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This