Vyberte položku Stránka

Kto chce prepisovať históriu

Kto chce prepisovať históriu
Ranné správy

 
 
00:00 / 20:51
 
1X
 

Obete druhej svetovej vojny by boli márne, ak sa bude o nich cielene zabúdať

[sociallocker][/sociallocker]

22.6.1941 Nemecko zaútočilo na Sovietsky Zväz. Padlo 27 miliónov ľudí a naše médiá o tom mlčali. Naopak, smrť Nemcov nás má trápiť.

K podcastu je spomenutý článok z Facebooku bývalého poslanca Českej snemovne.

Odkazy na obrázky :

Sudety1, Sudety2, Sudety3

V dňoch 28. – 30. apríla 2017 sa v Mariánskych Lázňach zišli špičky sudetonemeckého Landsmanschaftu a konal sa tu tzv. užší dialóg v rámci vnútorného školenia českých osôb verejného, mediálneho a politického života. Školenie viedol Steffen Hörtel v nemčine. Mariánske dialógy boli vedené na tému, ktorú sme popísali vyššie a pozostávalo z troch základných fáz:
· 1. Rozštiepiť české vlastenecké frakcie tak, aby neboli ochotné navzájom spolupracovať a nezhromažďovali odpor proti nemeckým záujmom v ČR. Boli vytipovaní základní politici Václav Klaus st. v ČR a Jarosław Kaczyński v Polsku v rámci definovania základných ohnísk vlasteneckých síl a presadzovania českých aj poľských národných záujmov. Zároveň bol definovaný Andrej Babiš ako prekážka v presadzovaní nemeckých zájmov v ČR.
· 2. Postupná relativizácia histórie tak, aby sa stala kompatibilnou s nemeckým pohľadom a usporiadaním Novej Európy podľa Berlína, ktorú definovala už Angela Merkelová. Novodobí historici vykladajúci prekrútené historické fakty, relativizujúce masakry nemeckých Nacistov, zveličujúcich údajné vyhnanie Nemcov po 2. svetovej vojne (zakotvené na Jalte).
· 3. Prinútiť českú vládu, aby sama a DOBROVOĽNE usilovala o zrušenie Benešových dekrétov. Nemci sami nesmú vstupovať do týchto procesov, ktoré boli ukotvené na Jalte víťaznými mocnosťami, pretože by postupovali v rozpore s medzinárodným právom. Dosadením pronemeckých politikov v cieľových krajinaách na všetkých úrovniach sa ale dospeje k tomu, že takisto sami českí politici budú o zrušení Benešových dekrétov DOBROVOĽNE usilovať. To predsa chcú sami Češi, čo už v rozpore s medzinárodným povojnovým právom predsa nebude.

Pin It on Pinterest