Vyberte položku Stránka

PI NEWS: Reportáž zo snemu AfD

PI NEWS: Reportáž zo snemu AfD

Strana AfD mala počas tohto víkendu zjazd. Redakcia Nová Buržoazie bola pri tom.

Zjazd sa koná tradične pod menom „stranícky deň – Parteitag„. Išlo už celkove o deviaty v poradí.

9. Parteitag AfD sa konal tento víkend v bavorskom Augsburgu. Akciu samozrejme sprevádzali prísne bezpečnostné opatrenia. Budovu výstaviska, kde sa parteitag AfD konal,  strážilo okolo 2000 policajtov. Dôvodom boli ako vždy davy sfanatizovaných násilných demonštrantov z radov slniečkárov a Antify, ktoré sa zbiehajú vždy pri každej akcii AfD z celého Nemecka.

Parteitag prebiehal celý víkend a strana na ňom riešila tak svoje vnútorné veci ako aj domácu a zahraničnú politiku.

Témy zjazdu, ako aj reakcie na aktuálne politické otázky v Európe komentoval poslanec Bundestagu za AfD Petr Bystroň …

Petr je šéfom bavorskej AfD, takže jeho hodnotenie sa vo veľkej miere dotýkalo práve situácie v tejto najvýkonnejšej nemeckej spolkovej republike. Komentoval summit európskych lídrov v Bruseli, kde si myslí, že všetci nemeckí politici môžu byť z rôznych dôvodov spokojní.

Angela Merkelová prezentuje summit ako úspech, lebo sa vraj niečo dohodlo, Horst Seehofer z CSU je tiež spokojný, lebo môže poukazovať na to, že Merkelovú dotlačil do aktivít. AfD to vyhovuje tiež, pretože môžu hovoriť, že dotlačili CSU, aby dotlačila Merkelovú k nejakej akcii.

V skutočnosti je CSU prehrávajúcim, pretože im nik neverí. Na jeseň v Bavorsku prichádzajú voľby a voliči si myslia, ža náhla aktivita CSU súvisí práve s týmito voľbami. CSU je podľa Bystroňa v pasci.

CSU nebude mať zrejme viac ako 40% a AfD vo voľbách skončí medzi 16-19%.

Bystroňa spomínal. že AfD zažalovala tri mimovládne organizácie, ktoré pašujú ľudí v Stredozemnom mori. AfD tvrdí, že ide o organizovanú kriminalitu. Nikto so zdravým rozumom by nenasadol na gumený čln, aby preplával stovky kilometrov do Talianska. Migranti (a pašeráci) však vedia, že ich vylovia po 12 míľach spomínané neziskovky.

Ide o mimoriadne lukratívnu činnosť. Len na daroch jedna z organizácií získala v roku 2017 vyše 4 milióny eur, ďalšie dve získali 1,7 milióna a štvrť milióna.

AfD komentuje aj obchodnú vojnu medzi USA a Nemeckom. Tvrdia, že Spojené štáty likvidujú nemeckú konkurenciu v automobilovom priemysle špinavými trikmi. Spomína, že technické zlyhania, pri ktorých umrelo množstvo ľudí stáli americké automobilky stovky tisíc dolárov na odškodnení. Pritom za „dieselgate,“ kde nikto neumrel, naparili americké súdy nemeckým automobilkám miliardové pokuty.

Alternatíva pre Nemecko bojuje proti neférovým praktikám. Zelení aj v Nemecku však proti dieselom broja len „z ideologických dôvodov„. Tým však ohrozujú pracovné miesta a prosperitu Nemecka. AfD si myslí, že na to nie je dôvod, diesel je dnes špičková, úsporná a prepracovaná technológia, ktorej negatíva sa preháňajú.

Petr Bystroň kladne hodnotil Manifest IVK, ktorý sme pre našich čitateľov zverejnili aj na stránkach Slobodného výberu.

V Nemecku sa na jeseň konajú voľby v spolkových krajinách Hesensku a Bavorsku. AfD v nich bude zápasiť hlavne proti SPD, s ktorou sa preťahujú o druhú miesto za koalíciou CDU/CSU.  Celonemecké volebné preferencie sa pohybujú od 15% do 17%, v Bavorsku možno dosiahne viac, optimisticky bude atakovať až 20%.

Zdroj: Nová Buržoazie

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This