PATRICK J. BUCHANAN: Schyľuje sa v Amerike k občianskej vojne?

Prezident Trump je síce hlavou štátu, vlády a vrchným veliteľom armády, ale jeho vlastná administratíva je plná zradcov, ktorí majú v pláne ho zvrhnúť. Schyľuje sa tu k akejsi občianskej vojne, v ktorej hlavné mesto usiluje o odvolanie vlastného prezidenta.
Až doteraz išlo o viacmenej nenásilný proces, aj napriek rastúcemu počtu pouličných potýčok medzi pro- a proti-trumpovskými bojovníkmi. Polícii sa však príliš nedarí držať tieto skupinky od seba. Niekoľko zadržaných ľudí dokonca malo pri sebe zbraň.

Nie je tajomstvom, že cieľom Washingtonu je zvrhnutie Trumpa s využitím deep state. Málokto to popiera.

Nedávno odvolaný riaditeľ FBI James Comey, nasledovník J.E. Hoovera, pod prísahou priznal, že poskytol novinám The New York Times informácie o svojej konverzácii s prezidentom v Oválnej pracovni.

Cieľ: informácie uniknuté do Times spustia proces ustanovenia zvláštneho žalobcu na účely zvrhnutia prezidenta.

Comey chcel Trumpa odstrániť skrze zvláštneho žalobcu, hoci sám na základe vlastného vyšetrovania v FBI vedel, že Trump je nevinný nakoľko masívne obvinenia Trumpa týkajúce sa spolupráce s Kremľom pri úniku e-mailov z DNC sú nezmysel.

Comeyho podvod mal za účel aktívne zapojiť policajné zložky štátu do zvrhnutia vlastného prezidenta. A fungovalo to, keďže týmto zvláštnym žalobcom, ktorý má po ruke veľa prostriedkov, ako ísť Trumpovi po krku, je Comeyho blízky priateľ a predchodcu v FBI, Robert Mueller.

Ako Newt Gingrich povedal v nedeľu: „Pozrite sa, koho si Mueller začína najímať. …. To sú ľudia, ktorí, zdá sa mi, idú Trumpovi po krku. Sú medzi nimi mimochodom aj tí, ktorým bolo vyčinené za zatajovanie dôležitých informácií ministerstvu obrany.

„Toto bude hon na čarodejnice.“

Ďalší príklad. Podľa Daily Kos (internetové diskusné fórum) mal Trump v pláne po inaugurácii rýchle zastavenie sankcií voči Rusku a vrcholnú schôdzku s Vladimírom Putinom, aby sa predišlo druhej studenej vojne. Ministerstvo zahraničia bolo poverené vypracovaním detailov.

Podľa Daniela Frieda ale koordinátor, ktorý mal na starosti problematiku sankcií, dostal niekoľko „panických“ telefonátov v štýle „Panebože, môžete to zastaviť?“.

Operatívci na ministerstve, nelojálni prezidentovi a neprajníci jeho vzťahu k Rusku, na základe ktorého bol zvolený do úradu, kolaborovali s elementami v Kongrese, aby sabotovali akékoľvek zmiernenie sankcií. Podarilo sa im to.

„Bolo by to pre Moskvu víťazstvo,“ povedal Tom Malinowski z ministerstva zahraničia, ktorý sa minulý týždeň chvastal tým, ako sa mu podarilo zablokovať zbližovanie sa s Ruskom. Zamestnanci na ministerstve sabotovali splnenie prezidentovho sľubu, pre ktorý ho Američania volili, a nahradili ho svojou vlastnou politikou.

Nespomínam si, že by niekedy v minulosti bolo toľko uniknutých informácií z prezidentovho najbližšieho okolia a nie iba politických, ale aj vysoko dôverných a tajných. Informácie presakujú na povrch z údajne bezpečných vyšetrovacích a výzvedných vládnych organizácií.

Médiá, ktoré benefitujú z týchto informácií, kryjú tých, ktorí porušujú zákony. Skutočne zločinecká tajná dohoda vo Washingtone medzi big médiami a deep statom s cieľom zničiť prezidenta a potopenie jeho nenávidenej politiky uvoľňovania, voči ktorej stojí.

Ďalším príkladom je rozvíjajúce sa „prezradenie“ škandálu.

Hoci ešte nie všetko bolo zverejnené, zdá sa, že nezvyčajne veľké množstvo rozhovorov medzi Trumpovými spolupracovníkmi a ich ruskými partnermi bolo monitorované americkými spravodajskými agentúrami.

Na základe rozkazov z najvyšších miest boli konverzácie zaznamenávané, a v rozpore so zákonom boli odkryté mená Trumpových spolupracovníkov.

Tieto prepisy boli následne podľa pokynov Susan Rice zaslané všetkým 16 bezpečnostným agentúram vrátane mien zúčastnených. Počítalo sa s tým, že niektoré z nich „presiaknu“ na verejnosť po tom, čo sa Trump stane prezidentom. A Barack Obama to pravdepodobne vedel.

Konverzácia Michaela Flynna s ruským veľvyslancom Sergejom Kislyakem, potom čo Obama uvalil na Rusko sankcie, ako odvetu za nabúranie sa do e-mailov DNC, mohla byť produktom tzv. „odhalenej“ operácie. Mediálny útok stál Flynna miesto v Národnej bezpečnostnej rade (NSC).

Trumpovi sa v jeho úrade mnohé podarilo. A napriek tomu mu médiá a ich spojenci z deep state pripravujú očistec.

Čo si musí Trump a Biely dom uvedomiť je, že to ešte neskončilo, že to bude boj až do konca, že jeho nepriatelia si nedajú pokoj, pokiaľ nebude obžalovaný z vlastizrady alebo sám s hanbou nerezignuje.

Ak má zvíťaziť, bude sa musieť Trump vydať na vojnovú cestu, zorganizovať celonárodnú kampaň a v hlavnom meste viesť partizánsku vojnu za použitie zákonných politických zbraní, ktoré má k ruke, kým sa nezbaví nepriateľov vo vlastnej vláde.

Ak chce Trump presadiť svoju agendu, táto bitka je nevyhnutná. Ale dá sa vyhrať. Ľudia totiž vnímajú, že washingtonské elity len cynicky bránia svoje vlastné privilégiá, pozície a moc.

Ak prezident nedokáže prepísať Obamacare, či dosiahnuť reformy daní, nemal by budúci rok jazdiť po štátoch a remcať na Nancy Pelosi alebo Chucka Schumera. Títo nie sú skutočnými súpermi. Sú nahraditeľní.

Mal by viesť kampaň proti skutočným nepriateľom (jeho hesla) „Amerika predovšetkým“ sľubom, že vykorení deep state a výpráši ich mediálnych kolaborantov.

Je na čase spáliť Bastilu.

 

Článok v pôvodnom anglickom znení.


Publikovaný

v

,

od

Značky: