PARÍŽSKA SPOJKA ROKLEN24: Švejkovanie alebo Vyšetrujúca Amerika & Neexistujúca obštrukcie

Attorney General USA Jeff Sessions sa ako gentleman vydal do jamy levovej, teda svedčiť pred senátnou komisiou vyšetrujúcou údajnú a sedem mesiacov od začatia vyšetrovania stále nepreukázanou kolíziu Trumpovho volebného tímu s Ruskom, a to len niekoľko dní po Jamesovi Comeym. Jasne tým ukázal absurditu celej komédie. Jeho vystúpenie nechýbali dramatické aj takmer groteskné momenty v záplave hnusnej nielen ideologickej nenávisti, ktorá sa z demokratických členov komisie len valila.

Ich verbálnu agresivitu ako aj agresivitu postojov podčiarkol nevinný hurvínkovský výraz Sessions, ktorý v celej situácie dokázal dobre využiť aj na obhájenie vlastnej cti. Jasne a hlasno vyjadril svoje rozhorčenie nad tým, že ho člen komisie Ron Wyden nehanebne verejne označuje za nečestného a neprávosti pokrývajúcu muža, pretože nemieni odhaliť osobnú komunikáciu s prezidentom krajiny. Ron Wyden nevinne rozhodne nevyzerá ani nehovorí (výmena je k dispozícii na Youtube) a ku svojmu konaniu má celkom iste pádne dôvody. Vieme si ho živo predstaviť vo „Smrti stopařek …!

Impeachment z toho asi nezaprší. Prezident Donald Trump utrpel verejným vypočutím bývalého riaditeľa FBI Jamesa Comeyho len menšie mediálne šrámy, rovnako tak ale aj definitívne potvrdenie faktu, že žiadne dôkazy o kolízii nikto nevidel, k žiadnej obštrukcii spravodlivosti nedošlo a že prezident osobne nebol vyšetrovaný, čo Comey evidentne odmietal buď oznámiť , alebo niekomu posunúť. Chvíľami to pôsobilo dojmom, že táto informácia bola jediná, ktorá neunikla. Nasledujúcu tlačovú konferenciu v Bielom Dome mal miesto Seana Spicera, o ktorého odvolaní sa stále špekuluje, rovno prezidentov osobný právnik Marc Kasowitz, ktorý vyzeral rovnako ako my celkom vedľa z toho, že si ex-šéf FBI sám zorganizuje únik informácií dôvernej komunikácie s prezidentom do médií a ešte o tom verejne všetkom porozprávať.

Vypočutie Jamesa Comeyho (odvolaný 9. mája 2017) pred kongresovou komisiou začalo štýlovo; žiadosť prezidenta USA o lojalitu označil demokratický senátor a podpredseda komisie pre dohľad nad tajnými službami a Mark Warner za vyhrážanie.

Riaditeľ FBI s chlapčenskou tvárou Mirka Dušína v mužnom veku (spýtajte sa ho na botox) úprimne a do detailu opisoval, aké boli jeho pocity tvárou v tvár prezidentovi nepríjemné (akoby sa bál prízraku), na jednu otázku dokonca odpovedal v tom zmysle, že sa stretnutie osamote otvorene neodporovali, pretože sa cítil trochu zbabelo. Takéto pocity zvyčajne opisujú obete sexuálneho harašenie. Vo chvíli, kedy nám bývalého obávaného šéfa FBI začalo byť ľúto, pretože sa bál zostať sám s prezidentom, bolo jasné, že niečo nie je v poriadku …

V noci po strašidelnom stretnutí ho vraj zničohožnič napadlo, že by mal „take a leak“, a cieľavedome si začal písať podrobné neoficiálne osobné záznamy – na laptope FBI. Keby sledoval Alexa Jonesa ako my, vedel by, že čokoľvek na počítači FBI je majetkom FBI, ktorá si na autorské práva nehrá. Pri písaní poznámok, podľa vlastných slov za účelom vyprovokovania Kongresu na vytvorenie osobitnej vyšetrovacej komisie, sa vyhýbal akýmkoľvek utajeným informáciám, aby sa táto „mema“ mohla dostať na verejnosť, a pretože si to netrúfal „lajknúť“ sám, jeho poznámky novinárom ochotne odovzdal jeho kamarát, profesor Kolumbijskej univerzity. Čo to presne znamená, nie je úplne jasné, ale celá americká mediálna sféra išla do vývrtky.

Nikdy skôr, napríklad keď ho podľa jeho vlastných slov Loretta Lynchová inštruovala, aby sa o kriminálnom vyšetrovaní e-mailov Hillary Clintonovej vyjadroval ako o „matter“ – veci, záležitosti – si podrobné poznámky nerobil a počúval ako hodinky. Všetko vraj bolo založené na jeho „gut feeling“, že Donald Trump je klamár (redakčne skrátené), pretože o vedenie FBI niečo nepekného zatweetoval. Diabol sa skrýva v detaile – spomínaný negatívny tweet bol vypustený až deň potom, čo NYT Comeyho „Zápisky z bažiny“ zverejnili, čo šikovne vyňuchalo celkom dosť novinárov.

Comey mal tiež pôsobivý príhovor ku svojim bývalým podriadeným ( „folks home“) a vôbec vyzeral ako zosobnená nevinnosť FBI. O ruskom zasahovania do amerických prezidentských volieb vraj nemá vôbec žiadne pochybnosti a nikoho napodiv nenapadlo sa ho opýtať, ako to vie, keď DNC (volebná komisia demokratov) jeho ľudom zdokumentovaného a opakovane zakázala k hacknutým počítačom prístup. Evidentne úplne dôveruje „čestnému pionýrskému“ súkromnej spoločnosti Crowdstrike, ktorej šéf Dmitri Alperovitch sedí ako senior partner v Atlantic Council a ktorej peripetiách sme tu už dopodrobna hovorili.

Celý Comeyho prístup svedčí o tom, že nebol muž na svojom mieste, a to aj v prípade, že hovoril pravdu.

Opäť však vrátil na scénu, akoby mimovoľne, stretnutia Loretta Lynchovej a Billa Clintona na letisku vo Fenix ​​len asi tri dni predtým, než jeho ženu a vtedajšiu prezidentskú kandidátku Hillary Clintonovú vypočúvala FBI (v sobotu a bez prísahy) po desiatich mesiacoch vyšetrovania jej nelegálneho a nezabezpečeného servera doma v pivnici. Bavili sa vraj o golfe a vnúčatách. Toto stretnutie vraj bolo pre jeho júlové rozhodnutie verejne vystúpiť kľúčové.

Bill Still (renomovaný novinár – USA Today, The Saturday Evening Post, the Los Angeles Times Syndicate, OMNI magazine, 22 vydaných kníh) cituje rovno svoje „pilotné zdroje“. História Jamesa Comeyho a Clintonovcov, píše bývalý kapitán Dave Bertrand, penzionovaný cargo pilot, siaha do roku 1996, kedy bol James Comey menovaný námestníkom osobitného poradcu senátnejkomisie, vyšetrujúci Clintonových aféru Whitewater. Komisia zhromaždila svedectvo 250 ľudí, ktorí boli podvodnou realitnou firmou poškodení, a vyšetrovala tak dlho, až jej 800stránková záverečná správa Clintonovcov v podstate očistila. Jednalo sa o podvodný realitný projekt za čias ich vyčíňanie v Arkansase, ktorý súvisí s milosťou pre podvodného finančníka Marca Richa, ktorému Bill Clinton udelil posledný deň svojho prezidentovania veľmi kontroverznú milosť. Comey vzápätí skončil na Doj a nastúpil k Lockheed Martin, odkiaľ organizoval finančné toky medzi Clinton Inc. a State Department. Za rok sa rozlúčil s šestimiliónovým padákom. Hral tiež veľmi významnú úlohu v žehlení obrovského škandálu banky HSBC, ktorá celé roky vedome prala peniaze mexických drogových kartelov, saudských bánk financujúcich teror, organizovala ilegálne presuny iránskych financií a ďalších neprávostí a bola tiež veľkým prispievateľom Clintonovcov. Come bol Obamom menovaný riaditeľom FBI bez akejkoľvek skúsenosti s vedením či tajnými službami v čase, keď Hillary Clintonová opúšťala ministerstvo zahraničia, kde vraj z čias jej pôsobenia chýba dve miliardy dolárov.

Keď začali v priebehu kampane prenikať správy o podozrivej povahe clintonovských elektronických domáckych inštalácií, postaral sa o to, že sa nakoniec nič nevyšetrila, presne tak, ako sa po ňom chcelo. Musel celkom iste vedieť aj o „fake dossier“ a realite ohľadom tzv. „Ruského zasahovanie do prezidentských volieb“. Dave Bertrand opisuje krok za krokom, ako come chránil Clintonovi počas minuloročných neprehľadných udalostí, ktorých významom sa budú zaoberať generácie budúcich historikov (aspoň dúfajme).

Zaujímavé je, že nikto nevie (alebo nepovie), kde sa Comeyho „Memos“ nachádzajú fyzicky. V priebehu celého vypočutia na to napodiv ani raz nepadla reč a zdá sa, že slovutný profesor dostal inštrukcie aj so znením poznámok iba telefonicky. Že je telefonicky dostali aj redaktori NYT, ktorí ich bez overovania publikovali, vieme priamo od nich. S tým súvisí aj Comeyho poznámka o „fake news“, tu nepravdivých informáciách o prebiehajúcich vyšetrovaniach, ktoré tento slovutný denník publikuje a na ktoré FBI zo zákona nemôže reagovať.

Chcelo by to nového Charlieho Chaplina, ktorý by umelecky stvárnil, ako sa americkí politici, namiesto aby sa starali o svoju krajinu, snaží dostať jeden druhého do väzenia. Michael Moore ho bohužiaľ nenahradí. Pre tých, ktorí mali ešte nejaké ilúzie – celá rozprávka o demokracii spľasla.

The Gateaway Pundit píše, že skupina National Security Agency „leakerů“, inak nazývaných ShadowBrokers, oznámila, že od júna otvárajú mesačné predplatné ďalších únikov dát z NSA a záujemcovia sa môžu prihlásiť do klubu odberateľov „Wine of the Month“ – Víno mesiace. Cena je 100 Zcash mincí, čo je digitálna mena ako Bitcoin.

Dennis Montgomery je bývalý kontraktor tajných služieb a whistleblower, ktorý žaluje Comeyho, FBI, CIA a ďalšie organizácie tajných služieb kvôli ilegálnemu sledovaní viac ako dvadsiatich miliónov amerických občanov. Montgomery svoje tvrdenia preukázal predložením 47 hard diskov a 600 stránok dokumentov. Tento škandál extrémne medializované Comeyho vypočutia (vraj sa naňho pozeralo viac ľudia ako na futbal!), Ktoré okupovalo americká korporátnej médiá celý týždeň, úplne prekrylo.

Novým šéfom bude vymenovaný FBI Christopher A. Wray, oznámil štýlovo tvítom prezident Donald Trump.

Zľava sa už ozýva len chrčanie, ľavicoví intelektuáli sa ocitli v pasci cirkularity a Breitbart predáva hrnčeky Covfefe.


Publikovaný

v

,

od

Značky: