Zaujímavý postreh ohľadom protestov farmárov priniesol jeden užívateľ na sociálnej sieti.

Pýtam sa farmára na Liptove.

Prečo nie si v Bratislave ?

Odpovedá mi úprimne: „Traktor by to nezvládol. A kto by dojil ráno a večer moje kravy a ovečky…?

Chvilu sa ešte bavíme a stále mi v ušiach rezonujú jeho slová… kto by za neho pracoval.

Jeho traktor má pomaly 40 rokov – žiadny John Deere ani Class za sto či desiatky tisíc eur z eurofondov. Nikdy nedostal žiadnu dotáciu od nikoho a všetko si musí tvrdo odpracovať.

Kto je v tomto príbehu hrdina..?

Jednoznačne on :'( 😓


V diskusii potom obhajuje nevinnosť toho postu.

Tvrdí, že pre neho je hrdina tak tvrdo pracujúci farmár, ako aj protestujúci na námestí.

Zaujímavá výmena nazorov…Vlastne mi nie je ani jasné, prečo k tomuto došlo…Pracovitý farmár so starým traktorom…má moju úctu!!! Traktoristi, ktorí sa vybrali do Bratislavy odhodlane riešiť svoje farmárske problémy…majú tiež moju úctu!!! A vôbec si nemyslím, že to robia len pre seba. Možno to pomôže aj tomu farmárovi so starým traktorom…Ja im z Východu fandím naozaj…všetkým!!!

zaujali dve odpovede

  • Až na to, že Iniciatíva Za slušné Slovensko spravila z protestu farmárov show. Človek, ktorý ide na protest a ide skutočne sám za seba, nedostane ani euro za účasť ani preplatený cestovný lístok….a ešte sa niekto čuduje, že mnoho ľudí toto divadlo za protest nepovažuje?
  • Ryba vraj smrdí od hlavy…Keby neboli umelo vytvárané dotácie, neboli by ani podvody s pôdou a poľnohospodárskymi komoditami. Kto by jednoducho nedokázal uživiť sám seba svojim podnikaním, jednoducho by skončil, tak ako v ďalších odvetviach súkromného podnikania. Kto sa pýta stavbára, automechanika, alebo kohokoľvek iného, či vyrobil, alebo nie. Zákon trhu a schopnosti. A výhovorky na počasie ? Ale noooo… Riziko podnikania. V dobrých rokoch, by teda mali vrátiť dotácie z rokov zlých….

Zdroj: Facebook Miloslav Hrádek