Vyberte položku Stránka

Opäť kultúrne „obohatenie“: Britskú učiteľku napadla skupina dievčat pokrikujúcich „Alah ťa dostane“, píše Telegraph

Karrien Stevensonová, ktorá prevádzkuje materskú škôlku Little Diamonds Nursery v londýnskom Hermon Hill, uviedla, že jedna z jej pracovníčok skončila so zlomenými rebrami a reznými ranami po tom, čo ju napadla skupina cudzích dievčat. Tri dievčatá vytiahli na učiteľku nôž a dokopali ju. Počas útoku na ňu kričali „Alah ťa dostane!“, píše Telegraph

Učiteľka bola z útoku v šoku

K útoku došlo v čase, keď išla učiteľka po ulici Wanstead High Street v severovýchodnom Londýne. Útočníčky svoju obeť (30) napadli zozadu a bodli ju do ramena, pričom vykrikovaly heslá o Alahovi. K útoku došlo okolo 9:30 dopoludnia. Podľa riaditeľky materskej škôlky jej zamestnankyňu napadli „ázijské dievčatá.“ Keď napadnutej žene prišiel na pomoc okoloidúci muž, dievčatá utiekli. Muž ju potom doviedol do práce, odkiaľ bola odvezená do nemocnice.

„Po útoku bola veľmi otrasená, teraz už je v nemocnici,“ uviedla Stevensonová. „Má niekoľko stehov a zlomené rebrá, ale bude v poriadku,“ dodala riaditeľka, ktorá dodala, že útočníčky pochádzali z cudziny a že jej zamestnankyňa útok rozhodne nevyprovokovala.

„Bol to proste len náhodný útok, nemala na sebe žiadnu školskú uniformu alebo niečo, čo by malo útočníčky vyprovokovať. Keď prišla do práce, nemohli sme uveriť tomu, čo sa stalo a okamžite sme zavolali políciu. Je to strašné, som úplne zdesená. Nečakáte, že sa niečo také môže stať na vašom prahu, „povedala rozrušená riaditeľka.

Obeť utrpela reznú ranu na ruke

Kolegyňa napadnutej učiteľky uviedla, že dievčatá, ktoré na ňu zaútočili, hovorili o koráne a Alahovi. „Pritiahli ju k zemi, udreli ju a kopli do nej. Jedna z nich vytiahla nôž a prešla s ním od jej zápästia k lakťu. Bola z toho v šoku, plakala a mala škaredo porezanú ruku, „uviedla jedna z kolegýň napadnutej ženy.

Všetky školy v okolí sa z bezpečnostných dôvodov uzavreli, ich vedenie o tom informovali rodičia. Paul Ashmore, jeden z tunajších obyvateľov, uviedol, že jeho snúbenica bola spolu s dieťaťom v jednej zo škôl zatvorená a bolo jej zabránené v odchode. Ashmore najprv nevedel, o čo sa jedná, ale chcel svoju priateľku dostať čo najrýchlejšie do bezpečia.

Polícia im neskôr oznámila, že došlo k prepadnutiu gangom, všetci sa však báli, že sa jedná o ďalší prípad terorizmu. Polícia však tento incident ako  nezaradila ako terorizmus.

O autorovi

Príspevky za Máj

Pin It on Pinterest

Share This