Vyberte položku Stránka

Obyvatelia Aljašky sa prípravujú na jadrový útok Severnej Kórey!

Obyvatelia Aljašky sa prípravujú na jadrový útok Severnej Kórey!

Člen výboru pre havarijné plánovanie na Aljaške Jeremy Zidek vyzval miestnych obyvateľov, aby sa pripravili na jadrový útok KĽDR, vrátane uskladnenia protiradičních liekov

Zidek tiež odporučil, aby si doma vytvorili zásoby vody, pripravili si svetla a rádio, informuje The Daily Mail.

„To, čo odporúčame, je rovnaké ako to, čo by sme urobili pri príprave na akúkoľvek inú katastrofu,“ uviedol člen výboru. Podľa neho počas jadrového útoku nemusí byť čas na evakuáciu, takže „najlepšia rada je ukryť sa a počkať na koniec útoku“ .

Nedávno vo Fort Greeley na Aljaške Spojené štáty dokončili nasadenie pozemných rakiet určených na zostreľovanie rakiet zo Severnej Kórey a Iránu.

 

Konfrontácia medzi Pchjongjangom a Washingtonom sa zintenzívnila na pozadí vojenských cvičení Spojených štátov a Južnej Kórey zameraných na vyskúšanie úderu na KĽDR v prípade vojny. Pod zámienkou hrozby z KĽDR je v Južnej Kórei umiestnených asi 28-tisíc amerických vojakov. Pchjongjang sa obáva útoku Washingtonu a zvyšuje svoj jadrový a raketový potenciál napriek prísnym sankciám Bezpečnostnej rady OSN. Naviac sa stupňujú vzájomné vyhrážky. Naposledy vyhlásil americký prezident USA Donald Trump, že USA „nedovolia“ Severnej Kórei vlastniť jadrové zbrane.

 

 

Pri týchto informáciách si môže svet len ​​s mrazením pomyslieť: „Tí šialenci sú schopní to spustiť“.

 

 

 

 

 

Severná Kórea varuje USA pred nepredstaviteľným útokom

O autorovi

Peter Králik

Európske záležitosti// Zahraničná politika//Komentátor relácii [MEDZI]PRIESTOR a [MEDZI]NAMI

Príspevky za Júl

Pin It on Pinterest

Share This