Vyberte položku Stránka

Nikita Malik: „Ak mala prsia, potom bolo v poriadku ju znásilniť. Jedine tak urobíte zo ženy moslimku.“ Prináša šokujúce výpovede autorka

Nikita Malik: „Ak mala prsia, potom bolo v poriadku ju znásilniť. Jedine tak urobíte zo ženy moslimku.“ Prináša šokujúce výpovede autorka

 

Jezídské ženy teraz otvorene hovoria o živote sexuálnych otrokýň, ktorými sa stali potom, čo ich dediny a osady prepadli bojovníci Islamského štátu.

Jedna žena opísala, ako boli ženy postavené k stene a potom ich skupina džihádistov obchádzala a ohmatávala im prsia. Ak nejaké mali, potom ich čakalo znásilnenie, ak ešte nie, potom boli držané v zajatí ďalšie tri mesiace, než museli podstúpiť ten istý proces znova.

Ženy svedčili pod zámienkou anonymity. Ich príbehy potom publikovala novinárka Nikita Malik v štúdii „Trafficking Terror, How Modern Slavery and Sexual Violence Fund Terrorism“. Jedna z jej svedkýň, ktorá vystupovala len ako Obeť 1, opísala, že keď po znásilnení otehotnela, radšej si opakovane pôsobila zranenia, ktoré spôsobili potrat. Džihádisti podľa nej tiež dostali 27 stránkovú publikáciu, v ktorej sa uvádzalo, ako správne zaobchádzať s otrokyňami.

Žena tiež popísala, že zajatkyne boli znásilnené v tej istej miestnosti, a ak sa niektorá pokúsila o útek, vrhlo sa ňu za trest šesť ďalších mužov, ktorí sa k nej správali horšie ako k zvieraťu. Iná moslimka im potom prezradila, že aby mohli Jezídky prevziať ich vieru, potom musia podstúpiť opakované znásilnenia, inak nebudú podľa islamu „plnohodnotnou ženou“.

Obeť 1 opísala minulý rok britským úradníkom, že keď sa pýtala, prečo jej toto utrpenie spôsobujú, potom jej džihádisti odvetili, že iba uplatňujú zákony proroka Mohameda. Ženy sú v podaní IS len objekty, ktoré si môžete kúpiť na trhu, a ich telá boli už veľa krát využívané k tomu, aby nalákali ďalšie regrútov.

Kalifát platí svojim bojovníkom prídavky za každú otrokyňu, ktorú majú, rovnako tak dostávajú peniaze aj za každé dieťa narodené na území Islamského štátu.

Brožúra vydaná bojovníkom pritom obsahuje hrozné inštrukcie aj bez svedectva žien. Píše sa v nej napríklad, že je možné ženy biť na účely prevýchovy.

O autorovi

Peter Králik

Európske záležitosti// Zahraničná politika//Komentátor relácii [MEDZI]PRIESTOR a [MEDZI]NAMI

Pin It on Pinterest

Share This