Festival Bråvalla, vo švédskom Norrköpingu, sa stal v minulosti neslávne známy svojimi sexuálnymi útokmi. Po tom, čo bolo vraj  znásilnené 15 ročné dievča priamo pred pódiom vystavené napospas pohľadom ľudí počas vystúpenia skupiny Håkan Hellströms, kompetentní rozhodli o jeho zrušení pre rok 2018. Medzitým sa počet hlásení o znásilneniach v súvislosti s týmto festivalom vyšplhal na 4.

Hovorca polície Thomas Agnevik sa pri komentovaní znásilnenia uprostred vystúpenia skupiny na hlavnom pódiu vyjadril: „Je strašné musieť zažiť takúto udalosť a s množstvom ľudí stojacich okolo, keď sa to deje„.

Mimochodom, podozrivý páchateľ je stále na slobode.

Organizátori svoje vyhlásenie k udalosti zverejnili v mimoriadne sugestívnom duchu.

Slová nemôžu opísať, ako sme z toho neuveriteľne smutní, ako to z celej duše ľutujeme a odsudzujeme to. Nie je to k-rva v poriadku. Neakceptujeme to na našom festivale,“ napísal predstaviteľ festivalu.

Je zrejmé, že niečo sa vo Švédsku deje.

V minulosti začala polícia vo Švédsku, ale aj v ostatných škandinávskych krajinách vystavených enormnému nárastu sexuálnych útokov na ženy hľadať recept, ako tomu zabrániť. Podľa predstáv byrokratov, úplne stačí, keď mladý človek bude verejne informovať „nedotýkaj sa ma“ a sexuálne násilie sa zníži. Preto polícia začala rozdávať plastové náramky s týmto nápisom (tlačová správa švédskej polície je dostupná už len cez Internetový archív, z ich portálu zmizla v marci 2017)

Portál Snope, ktorý sa zaoberá demaskovaním konšpirácií a dezinformácií tvrdí, že rast počtu znásilnení to nemá nič spoločné s „utečencami“ a že to bola len obecná osvetová iniciatíva švédskej polície. Podľa Snope je vo Švédsku hlásených veľa znásilnení, len preto, lebo feministky presadili definíciu znásilnenia ako subjektívneho pocitu nesúhlasu (aj dodatočného). Štatistiky počtu znásilnení v spojitosti s prílivov migrantov do niektorých regiónov však Snope nepriniesol.

Faktom je že oproti roku 2006 so 4206 sa počet hlásených znásilnení zdvihol na 10500 v roku 2016, 8840 v roku 2015 a 9640 v roku 2014. Jedine regionálna a nie celoplošná analýza by ukázala prípadnú previazanosť s migráciou. Ochrana osobnosti vo Švédsku je až absurdná, informácie o národnosti a náboženskej príslušnosti sa nezverejňujú. Dokonca to zachádza až  tak ďaleko, že džihádisti, ktorým nebolo dokázané, že v zahraničí vraždili a páchali najťažšie zločiny, dostávajú novú identitu. Portál Breitbart pripomína, že vraždy Švédsko netoleruje, ak sú k dispozícii dôkazy. 31 ročný Sultan Al-Amin a 33 ročný Hassan Al-Mandlawi boli odsúdení do väzenia za svoje zločiny spáchané v meste Aleppo.

Podľa aktivistov a oficiálnych prehlásení polície zdrojom problémov je zrejme nedostatočná výchova a osveta. Má to malú chybu krásy. Ak sa mýlia, napätie a problémy budú neustále narastať.

V prípade, že sa náramky neosvedčia, pripomeňme si, ako sú v Škandinávii inštruované dievčatá na obranu proti násiliu

Povedz to mojej ruke: