Interfax dnes zverejnil výpoveď sesternice Júlie Skripaľovej, ktorá oboch mužov pozná. Viktória naviac potvrdila slová Putina, že ide o civilné osoby.

Príbuzná Sergeja a Júlia Skripaľovcov Viktoria vie, kto je Alexander Petrov a Ruslan Boširov, ktorých Británia podozrieva z otrávenia bývalého dôstojníka GRU a jeho dcéry.

Viem z mojich zdrojov, že sú obyčajní ľudia, Petrovova práca nie je ani spojená so štátnou službou,“ povedala Viktória Skripaľová pre Interfax.

Podľa nej „samozrejme, oni a ich blízki sú úplne zmätení, v šoku z toho, čo sa deje.

Skutočnosť, že celý príbeh o zapojení Petrova a Boširova – je falošný, som vedela od prvého dňa. Okrem toho, ak Ruslan bol ešte naživo a v pase podobný na fotku (ktorá bola zverejnená Scotland Yardom), potom Petrov sa ‚ani náhodou nepodobá‘ tvári na fotografii. Okrem toho, podľa mojich informácií, skutočný Alexander Petrov nebol v tej dobe vo Veľkej Británii,“ dodala Skripaľová.

Dňa 12. septembra ruský prezident Vladimír Putin povedal na Východnom ekonomickom fóre, že ruské orgány vedia, kto je Petrov a Boširov. Podľa prezidenta sú to civilisti. „Nie je tam nič zvláštne a kriminálne,“ dodal Putin.

Prezident vyjadril nádej, že títo ľudia „sa objavia a povedia o sebe, bude to pre každého lepšie.