Vyberte položku Stránka

Neter Sergeja Skripaľa, Viktória, vraj pozná mužov, ktorých podozrievajú Briti

Neter Sergeja Skripaľa, Viktória, vraj pozná mužov, ktorých podozrievajú Briti

Interfax dnes zverejnil výpoveď sesternice Júlie Skripaľovej, ktorá oboch mužov pozná. Viktória naviac potvrdila slová Putina, že ide o civilné osoby.

Príbuzná Sergeja a Júlia Skripaľovcov Viktoria vie, kto je Alexander Petrov a Ruslan Boširov, ktorých Británia podozrieva z otrávenia bývalého dôstojníka GRU a jeho dcéry.

Viem z mojich zdrojov, že sú obyčajní ľudia, Petrovova práca nie je ani spojená so štátnou službou,“ povedala Viktória Skripaľová pre Interfax.

Podľa nej „samozrejme, oni a ich blízki sú úplne zmätení, v šoku z toho, čo sa deje.

Skutočnosť, že celý príbeh o zapojení Petrova a Boširova – je falošný, som vedela od prvého dňa. Okrem toho, ak Ruslan bol ešte naživo a v pase podobný na fotku (ktorá bola zverejnená Scotland Yardom), potom Petrov sa ‚ani náhodou nepodobá‘ tvári na fotografii. Okrem toho, podľa mojich informácií, skutočný Alexander Petrov nebol v tej dobe vo Veľkej Británii,“ dodala Skripaľová.

Dňa 12. septembra ruský prezident Vladimír Putin povedal na Východnom ekonomickom fóre, že ruské orgány vedia, kto je Petrov a Boširov. Podľa prezidenta sú to civilisti. „Nie je tam nič zvláštne a kriminálne,“ dodal Putin.

Prezident vyjadril nádej, že títo ľudia „sa objavia a povedia o sebe, bude to pre každého lepšie.

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This