Vyberte položku Stránka

Návrh na stiahnutie investičného zlata je len predvolebný ťah Smeru SD.

Návrh na stiahnutie investičného zlata je len predvolebný ťah Smeru SD.

Možno by niekto povedal, že ťah na hlúpeho voliča. Ale kto z pracujúcich má čas a možnosti študovať osud predmetného zlata. Na jeho spravovanie máme predsa Národnú banku Slovenska (NBS).

Tá ho spravuje spôsobom, že v REPO obchodoch už „prerobila aj gate“, píše o tom podpredseda OKS Martin Mlynek na svojom blogu. Ak by sa malo zlato v hodnote 1,3 miliardy Eur vrátiť na Slovensko, stálo by to podľa neho v súčasnosti 0,7 miliardy Eur.

Martin Mlynek :
Slovensko už monetárne zlato predalo. Preto v zásade nemá čo sťahovať, pán Fico.“


Čo je teraz horšie, či ak Róbert Fico:

  • nevedel o súvislostiach spojených s týmto zlatom
  • vedel o nich a spolieha na to, že  voliči nevedia

Nakoniec táto hra skončila tak, že ten kartový „Čierny Peter“ u poslancov Ľudovej strany Naše Slovensko, ktorí dúfali, že na zasadnutí parlamentu vystúpi guvernér Národnej banky a vysvetlí im presný stav vecí okolo zlata. Potrebovali mať úplne jasno v tom, čo všetko by naplnenie tohto uznesenia obnášalo.

Nedočkali sa a my môžeme len hádať, či byť pri rokovaní o uznesení bolo pre vedenie Národnej banky Slovenska len stratou času, keďže uznesenie je pre NBS nezáväzné. Alebo či o jeho neúčasti rozhodli obavy, že rozprava sa tam stočí na stratové REPO obchody NBS.

Poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko sa potom z rokovania parlamentu stiahli a tak uznesenie parlamentu neprešlo.

Nakoniec aj tak je to celé len tá povestná búrka v pohári vody. Uznesenie by aj tak nič neriešilo, keď nestálo vedeniu NBS ani za ten jeden deň pobytu v parlamente. Kto by ich potom  donútil uznesenie parlamentu realizovať?

O autorovi

Príspevky za Apríl

Pin It on Pinterest

Share This