Vyberte položku Stránka

Na Sme vyšla „recenzia“ schvaľujúca cenzúru Portál SME s názvom FICI, uviedol krátku recenziu…

Na Sme vyšla „recenzia“ schvaľujúca cenzúru Portál SME s názvom FICI, uviedol krátku recenziu…

Na Sme vyšla „recenzia“ schvaľujúca cenzúru

Portál SME s názvom FICI, uviedol krátku recenziu knihy Jozefa Provazníka „Odhaľujeme Putinove lži“. Autor v nej komentoval vymazanie jednej skupiny na Facebooku ako správne.

Názory a „názory“ sú dva rôzne pojmy. Výklad rôznych dejov udalostí, postoj k politikom alebo politike ako takej sa môže líšiť v závislosti od vedomostí, preferencií, či jednoducho emócií človeka. Pritom každý takýto názor má právo na existenciu. Každý, kto uznáva právo hlásať čokoľvek, čo neporušuje zákon je nositeľom NÁZORU.

Naproti tomu je „NÁZOR“ v podstate iba nariadenie, vyhláška o tom, že každý je povinný súhlasiť. Ale nielen to, každý je povinný aj plniť, čo je obsahom „názoru“.

Nositelia tohto pojmu sú ľudia, ktorí sa tvária ako demokrati, t.j. umožňujú súťaž rôznych názorov a sú ochotní akceptovať striedanie moci podľa demokratických pravidiel. Tak to ale nie je, demokracia je podľa nich jednosmerná cesta. Je vraj správne, keď vedie k presadeniu „názoru“ a od toho momentu sa stáva „názor“ ideológiou, ktorú je povinný akceptovať každý.

Kto sa vzoprie, nie je ochotný sa podľa toho správať, bude potrestaný. A tak je to správne, hoci zákon nikto neporušil. Len sa nespráva podľa predpisov „názoru“.

Krátky text autora jasne odhaľuje jeho postoje. Máte dovolené hlásať výlučne promigrantskú agendu, radostne oslavovať nový európsky národ, ku ktorému podľa nemeckých politikov „islam neodmysliteľne patrí“. Ak to nerobíte, ak to dokonca kritizujete, tak sa nedivte, že vás potrestáme.

Máme síce formálne slobodu slova, ale v jej rámci sú povolené iba variácie „názoru“. Výstižná definícia totality…


O autorovi

Príspevky za Február

Pin It on Pinterest

Share This