„Nie je máj a nie sme vo Francúzsku!“. Tak údajne odvetil Heinz Guderian svojmu veliteľovi von Bockovi, keď ho ten kritizoval za pomalý postup na Tulu.

Nie je ani rok 2014. Správy o údajných daňových podvodoch nedokážu tzv. mienkotvorné médiá tak zahrať do autu tak, ako dokázali nepriaznivé informácie o Andrejovi Kiskovi stopiť v roku 2014.

Považovať Andreja Kisku za politického skrachovanca je ale ešte predčasné, pretože sa stále môže oprieť o silu jemu naklonených médií.

Každopádne každá politická strana, ktorá sa za Andreja Kisku postaví takýmto štýlom, pocíti stratu voličov.

A SaS dvojnásobne. V SaS ako keby si neuvedomovali, že volebný výsledok v roku 2016 im nepriniesli ani desiatky „nápadov pre Slovensko“, ale protiimigračná rétorika Richarda Sulíka, ktorá prehlušila „vítačské“ maniere väčšiny funkcionárov strany. Za všetkých z nich spomeniem Martina Poliačika.

Prezident Kiska je väčšinou občanov vnímaný ako promigračný, teda „vítač“. A to moc do kopy s predvolebnými tézami Richarda Sulíka nejde.

Navyše v prípade Andreja Kisku už dávno nejde o 27 000 Eur, ako dáva na verejnosť Richard Sulík, to vie už snáď každý. A tak toto je pre zmenu už spochybnenie kreditu odbornosti strany, ktorá si image strany odborníkov dlhodobo buduje.

V prípade Andreja Kisku je v hre o verejnú mienku nemalé prekročenie povolenej sumy na kampaň pred voľbami ako aj pokus o „klasické“ dpháčkarenie a pár iných vecí. Netrúfam si hodnotiť validitu obvinení, ktoré prebiehajú prevažne alternatívnymi médiami, keďže ide o únik utajovaných informácií. Ale pôsobí to nielen na mňa tak, že bez vetra sa list nepohne…

Ešte v jednom sa Richard Sulík veľmi mýli. Kauza nie je odkomunikovaná chybne, ale priam strašne. Komunikácia postavená na tom, že je treba v prvom rade potrestať toho, kto informáciu vyniesol a na strane Andreja Kisku nič neriešiť, lebo on je len obeťou informácií, ktoré sme nikdy nemali vedieť. Ako toto môže zapôsobiť na občana – voliča?

Nazvať v tejto chvíli Andreja Kisku najlepším prezidentom, akého sme kedy mali a prvým nekomunistom k tomu, to už je až príliš horúca sprcha pre voličskú základňu strany.

Zvlášť v dobe, keď sa Andrej Kiska osobne stretol v USA v multimiliardárom podporujúcim migráciu do Európy – George Sorosom. A tiež v dobe, kedy o plánoch a činoch George Sorosa hovorí veľmi rázne aj na Slovensku populárny Viktor Orbán .

A tá poznámka o nekomunistovi, to nevymyslíš, to je SaS

Na „nekomunistickosti“ Andreja Kisku sa zabáva o aj samotná KSS

SaS sa doteraz darilo raz lepšie, inokedy horšie. V najbližších voľbách to ale môže byť pre stranu veľká katastrofa, pretože jej voliči sú náročnejší, než veriaci voliči iných strán. Rôzne výstrelky z poslednej doby posúvajú stranu z pozície menšieho zla do pozície strany nevoliteľnej.