Po 22. hodine miestneho času došlo k pravdepodobnej koordinácii troch útokov.

Bielou dodávkou traja šialenci narazili veľkou rýchlosťou do davu ľudí, následne z nej vyskočili a údajne začali bodať do ľudí. Niečo podobné sa stalo v časti Londýna na Borough Markete, kde podľa svedkov začali bodať servírku do krku a taktiež v časti Vauxhall.

Poznám veľmi dobre London Bridge.

Je to pomerne široká cesta a tým pádom vzniká väčší chaos medzi ľuďmi, pretože sa jedná o veľký a v danom momente menej priehľadný priestor. Ľudia kričali a bola panika, nakoľko je to čas, kedy návštevníci reštaurácií a kaviarní odchádzajú domov a mnoho ľudí je ešte v meste.

Kolabuje doprava a ľudia sa nemôžu dostať domov. Len pre informáciu. Zo Spojeného kráľovstva odišlo bojovať za Islamský štát približne okolo 850 mladých ľudí.

Čiže nemusím zdôraznovať, že čo bude ďalej. Čo treba robiť, som už viackrát povedal v mojich rozhovoroch a vyjadreniach pre mnohé médiá a slová boli adresované politikom.

Tu nejde o osamelých vlkov ale o aktiváciu už existujúcich organizovaných buniek. To nech si niektorí politickí táraji v ich prvých obsahovo opakujúcich frázovitých vyjadreniach pred národom uvedomia.

Ide o džihádistický útok a vzhľadom k tomu že ide o obdobie Ramadánu, tak je táto aktivita útoku vnímaná u niektorých jednotlivcov ako vysoko záslužná. Keď sa zobudíte, informujte svojich priateľov a príbuzných, nech si dávajú na seba pozor…