Ruská tajná služba (FSB) zadržala strojca a zároveň vykonávateľa stredajšieho atentátu v petrohradskom supermarkete, pri ktorom bolo zranených 13 ľudí. K zodpovednosti za čin sa v piatok prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS), žiadne dôkazy však neposkytla.

„Federálna bezpečnostná služba Ruskej federácie 30. decembra 2017 v rámci pátracej akcie zadržala organizátora a priameho páchateľa atentátu, pri ktorom 27. decembra v obchodnom centre Križovatka v Petrohrade explodovalo podomácky vyrobené výbušné zariadenie,“ cituje agentúra TASS z vyhlásenia tajnej služby. Žiadne ďalšie podrobnosti neuvádza.

Vyšetrovatelia teraz podozrivého vypočúvajú. Hovorca vyšetrovacieho výboru Svetlana Petrenková uviedla, že polícia bude na súde žiadať o jeho predbežné zatknutie.

K zodpovednosti za stredajší výbuch v petrohradskom supermarkete, ktorý zranil 13 ľudí, sa dnes prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS). Urobila tak prostredníctvom svojej propagandistickej agentúry AMAKO, žiadne dôkazy ale neposkytla, upozornila agentúra Reuters.

V stredu večer vybuchlo v supermarkete petrohradského zábavného centra podomácky vyrobené výbušné zariadenie o sile zodpovedajúcej výbuchu 200 gramov trhaviny TNT. Podľa agentúry Amako spáchala atentát „skupina závislá na Islamskom štátu“.

V okamihu explózie sa v nákupnom centre nachádzalo niekoľko stoviek ľudí, trinásť z nich utrpelo zranenia. U piatich osôb bola zranenia stredne ťažká, stav troch pacientov vo štvrtok úrady označili za uspokojivý. Päť ľudí odmietlo ošetrenie v nemocnici