Mediálna agentúra Wafa Media Foundation, ktorá podporuje Islamský štát, rozšírila plagát nazvaný Vianočný útok. Znamená to, že Islamský štát zaútočí znova v priebehu vianočných sviatkov?

Islamský štát chce podľa plagátu napadnúť počas Vianoc samotný stred kresťanského sveta – Vatikán.

Obrázok, ktorý zverejnila agentúra Wafa Media Foundation, mimochodom spriaznená s hnutím IS, zobrazuje ozbrojeného muža sediaceho v aute a idúceho priamo v ústrety Bazilike svätého Petra. Vodič má pri sebe aj ruksak a zbraň.

V hornej časti plagátu je napísané kresťanská krv” a pod týmto nápisom je červeným písmom dodatok „počkajme si”.

Obrázok sa prvýkrát objavil v správach v aplikácii, ktorá zachováva užívateľovi anonymitu, a to v utorok večer. Tento typ správ väčšinou varuje pred samotným útokom, ale nabáda iných, aby sa pripravili a vo vhodnú chvíľu zaútočili, píše Russia Today.

Analytici varovali pred nárastom počtu útokov zo strany IS po ich kolapse na Blízkom východe. Teroristi vraj zvyčajne využívajú takéto útoky na navodenie pocitu strachu a na to, aby dali najavo svoju moc vo chvíli, keď sama teroristická bunka slabne.

Pripomeňme, že v období Vianoc k útokom dochádzalo aj skôr. V polovici decembra minulého roka zabil terorista Anis Amri nákladným automobilom v centre Berlína 12 ľudí a ďalších najmenej 50 zranil. Jednou z obetí bola Češka žijúca a pracujúca v Nemecku menom Naďa Čižmárová.

 

„Tikajúce bomby,“ ktoré ISIS zanechali v Iraku