Vyberte položku Stránka

MIMORIADNA SPRÁVA: Minister zahraničných vecí Lajčák zvažuje demisiu kvôli paktu o migrácii.

MIMORIADNA SPRÁVA: Minister zahraničných vecí Lajčák zvažuje demisiu kvôli paktu o migrácii.

Tlačová agentúra TASR vydala správu, že ak parlament schváli odstúpenie Slovenska od migračného paktu OSN, minister zahraničných vecí zrejme odstúpi.

[sociallocker][/sociallocker]

Róbert Fico, predseda najsilnejšej koaličnej a tiež parlamentnej strany Smer-SD vyhlásil, že strana sa rozhodla vystúpiť proti Globálnemu rámcu OSN o bezpečnej riadenej a legálnej migrácii.

Na tejto zmluve sa autorsky veľmi výrazne podieľal práve minister zahraničných vecí Slovenska Miroslav Lajčák, nominant spomenutej strany Smer-SD. Bolo teda zrejmé, že ide o konflikt záujmov a čakalo sa na reakciu Lajčáka.

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák (nominant Smer-SD) je pre globálny pakt OSN o migrácii ochotný zvážiť demisiu. Pripustil to pred utorkovým rokovaním vlády v reakcii na otázku, či by takýto krok zvážil, ak parlament odhlasuje, že sa k nemu Slovensko nepridá.

Je to posun, pretože by to znamenalo, že Smer-SD je skutočne ochotný ísť proti svojej doterajšej politike podpory dohôd o migrácii. Svojim spôsobom aj zrada ministra zahraničných vecí, ktorý v tejto veci na základe mandátu strany túto politiku vykonával.

Rozhodne sa však až v marockom Marakeši. Bez ohľadu na to, kto bude na čele zahraničného rezortu, treba počkať na to, či sa ocitne na zmluve o migrácii aj podpis Slovenska, alebo nie.

O autorovi

Pin It on Pinterest

Share This